Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Jeszcze tylko dziś i jutro można wziąć udział w licytacji mapy Suwałk z autografem prezydenta Andrzeja Dudy

Jeszcze tylko dziś i jutro można wziąć udział w licytacji mapy Suwałk z autografem prezydenta Andrzeja Dudy

autor: Irena Poczobut

14.07.2020, 07:55, akt. 11:48

Ta akcja ma pomóc chorej na rdzeniowy zanik mięśni 8-miesięcznej Hani Poczobut. Uratować ją może jedynie innowacyjna terapia genowa w Stanach Zjednoczonych. Kosztuje ona jednak aż 9 mln zł.

fot. Grzegorz Izbicki
fot. Grzegorz Izbicki

Na pomysł, by zlicytować mapę z podpisem prezydenta wpadli młodzi suwalczanie, należący m.in. do Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej. Opowiada o tym jeden z nich - Grzegorz Izbicki.

Chcieliśmy, żeby to było coś oryginalnego. Po krótkiej burzy mózgów doszliśmy do wniosku, że będzie to mapa Suwałk z podpisem prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy. Ponieważ mieliśmy bardzo mało czasu do wizyty prezydenta w Suwałkach, daliśmy ogłoszenie z prośbą o narysowanie albo sprzedaż mapy. Zgłosiła się pani z Augustowa, która nam ją narysowała w jeden dzień. Jesteśmy bardzo wdzięczni, ponieważ praca jest wykonana wyjątkowo starannie i teraz jeszcze podpisana przez prezydenta.

Jak zdobyć taki podpis? Młodzi suwalczanie i z tym sobie poradzili.

Mapa została podpisana w „Duda busie” na trasie między Suwałkami a Augustowem. Pan prezydent bardzo optymistycznie zareagował na naszą prośbę. Powiedział, że chętnie podpisze mapę, ponieważ również chce pomóc Hani. Po krótkiej rozmowie, po opisaniu licytacji, mieliśmy już ten podpis, za co jesteśmy wdzięczni.

Licytacja prowadzona jest na platformie Allegro: https://allegrolokalnie.pl/oferta/mapa-suwalk-z-podpisem-prezydenta-rp-andrzeja-dudy

Kończy się w środę (15.07) o godz. 11.

| red: kap
ZNAJDŹ NAS

"Ojciec Chrzestny" Mario Puzo

W 9 tygodni po Podlasiu


Fot. Fundacja Kierunek Ultra
10.08.2020, 11:49, akt. 11:55

Finał biegów Grand Prix na Suwalszczyźnie
fot. Szkoła Podstawowa w Raczkach
7.08.2020, 10:28, akt. 10:53

Kto zostanie patronem szkoły w Raczkach?

Fotolia.com
6.08.2020, 08:48

"Suwałki bez plastiku"źródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Suwałki FM 98,6 Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok