Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Przedszkolaki z Augustowa będą mogły przemieszczać się między poszczególnymi placówkami

Przedszkolaki z Augustowa będą mogły przemieszczać się między poszczególnymi placówkami

autor: Marta Sołtys

14.07.2020, 07:39

Dzięki temu w wakacje nie pozostaną bez opieki. Chodzi o przedszkola dyżurne. Jeszcze w w ubiegłym tygodniu przemieszczanie się dzieci w związku z epidemią koronawirusa nie było - zgodnie z decyzją burmistrza miasta - możliwe.

fot. Olga Gordiejew
fot. Olga Gordiejew

Mówi o tym kierownik Wydziału Edukacji i Sportu Urzędu Miejskiego Anita Szostak.

Wiosną została podjęta decyzja o tym, że podczas dyżuru przedszkola nie będą przyjmowały dzieci z innych przedszkoli. Było to podyktowane koniecznością zapewnienia bezpieczeństwa dzieciom i pracownikom. Chodziło o to, żeby ograniczyć ich migracje między placówkami. Ograniczały nas również wytyczne, które znacznie limitowały liczbę dzieci w grupach.

Pojawiły się jednak nowe wytyczne Głównego Inspektoratu Sanitarnego. W związku z tym władze zmieniły poprzednią decyzję. Dziecko można już zapisać do innej placówki niż ta, do której uczęszczało wcześniej.

Główny Inspektorat Sanitarny wydał nowe wytyczne, które umożliwiły nam zwiększenie liczebności w grupach nawet do 25 dzieci. Opieka w czasie wakacji będzie sprawowana z zachowaniem reżimu sanitarnego i zgodnie z obowiązującymi w przedszkolach procedurami  bezpieczeństwa.

Obecnie wakacyjną przerwę mają przedszkola nr 3 i 4. Natomiast w sierpniu nieczynne będą "jedynka", "dwójka" i "czwórka". Aby zapisać dziecko do dyżurującej placówki, należy złożyć podanie do jego dyrekcji.

| red: kap
ZNAJDŹ NAS

"Ojciec Chrzestny" Mario Puzo

W 9 tygodni po Podlasiu


Fot. Fundacja Kierunek Ultra
10.08.2020, 11:49, akt. 11:55

Finał biegów Grand Prix na Suwalszczyźnie
fot. Szkoła Podstawowa w Raczkach
7.08.2020, 10:28, akt. 10:53

Kto zostanie patronem szkoły w Raczkach?

Fotolia.com
6.08.2020, 08:48

"Suwałki bez plastiku"źródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Suwałki FM 98,6 Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok