Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Tego lata koncerty nie wrócą do sal Suwalskiego Ośrodka Kultury

Tego lata koncerty nie wrócą do sal Suwalskiego Ośrodka Kultury

autor: Aleksandra Musiałowicz

6.08.2020, 12:30, akt. 12:33

Mimo poluzowania obostrzeń reżimu sanitarnego, na razie nie zapowiada się, że wrócą koncerty organizowane w salach Suwalskiego Ośrodka Kultury.

foto Anna Przybycień
foto Anna Przybycień

Do końca października zaplanowano tylko jedno takie wydarzenie, które zorganizuje impresariat zewnętrzny. Zgodnie z obecnymi wytycznymi w sali im. Andrzeja Wajdy zajęta może być połowa z 600 dostępnych miejsc. O tym, dlaczego tak jest, mówi dyrektor Suwalskiego Ośrodka Kultury Alicja Andrulewicz.

- Myślę, że powrót do sal będzie możliwy dopiero jesienią, czyli we wrześniu. Do tego się przygotowujemy i prowadzimy rozmowy z agencjami, które do tej pory z nami współpracowały. One też liczą się z kosztami. Połowa sali to zaledwie 300 miejsc, a koncerty z gwiazdami są dość kosztowne. Na pewno tak wielu występów, jak do tej pory, w drugim półroczu roku w naszych salach nie będzie.

Andrulewicz przyznaje, że taka sytuacja to nie tylko wynik pandemii. Podkreśla, że zwykle w wakacje główna sala ośrodka nie cieszy się zbyt dużą popularnością.

- W kulturze dla takich obiektów jest to tak zwany sezon ogórkowy. Zwykle w wakacje robiliśmy jedno lub dwa wydarzenia. Były koncerty znanych suwalczan, którzy zrobili karierę. W sierpniu organizowaliśmy wydarzenia masowe w plenerze.

Koncerty plenerowe odbywają się na placu Marii Konopnickiej oraz na bulwarach nad Czarną Hańczą. Zniesiony został limit 150 osób na takim wydarzeniu. Jednak wciąż należy zachować dwumetrowy dystans między osobami.

| red: mik

ZOBACZ TEŻ:


Suwalski Ośrodek Kultury pozyskał prawie 1,5 mln zł na przyszłoroczną edycję festiwalu bluesowego

31.07.2020, 14:48

Więcej muzyki bluesowej z Litwy i muzyczne warsztaty dla dzieci to tylko część nowości, jakie pojawią się w przyszłorocznej edycji Suwałki Blues Festiwal. Na ten cel Suwalski Ośrodek Kultury pozyskał prawie 1,5 mln złotych w ramach projektu zgłoszonego wspólnie z partnerskim miastem Notodden w Norwegii.


Koncerty orkiestry klezmerskiej i spotkania jazzowe z uznanymi artystami, to tylko część atrakcji w ramach Lata w Pograniczu

31.07.2020, 06:34

Ośrodek "Pogranicze - sztuk, kultur, narodów" tradycyjnie zaprasza mieszkańców regionu i turystów do uczestnictwa w ciekawych wydarzeniach artystycznych. Jednak w tym roku, ze względu na pandemię, większość z nich przeniesiono z Sejn do Krasnogrudy.


Koncerty, spektakle i spotkania poetyckie w Starej Łaźni

30.07.2020, 06:08

Koncerty, spektakle i spotkania poetyckie czekają na suwalczan przy Starej Łaźni w ostatnie czwartki miesiąca.

ZNAJDŹ NAS

Kino "Świerkowa 1"!


Paweł Szyszko, fot. Iza Kosakowska
29.09.2020, 11:18, akt. 11:20

Rykowisko w Puszczy Augustowskiej
źródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Suwałki FM 98,6 Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok