Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Czy gigantyczna gitara, która znajduje się przy wjeździe do Suwałk szpeci miasto?

Czy gigantyczna gitara, która znajduje się przy wjeździe do Suwałk szpeci miasto?

autor: Irena Poczobut

16.09.2020, 07:53, akt. 08:35

Chodzi o jej rdzawy kolor. Dyskusja na temat instalacji leżącej przy drodze od strony Budziska, toczyła się kilka lat temu.

fot. UM Suwałki
fot. UM Suwałki

Suwalczanie określali gitarę jako "zardzewiałą". Władza miasta były nawet skłonne ją pomalować, ostatecznie jednak postanowiły nie ingerować w dzieło projektanta, który wybrał akurat taki kolor.

Teraz sprawa wróciła w związku z reorganizacją ruchu na rondzie, na którym gitara się znajduje. Suwalczanie przypomnieli sobie o jej istnieniu.

Przewodniczący komisji kultury suwalskiej rady - Bogdan Bezdziecki uważa, że w końcu należałoby tę sprawę załatwić.

Chyba już nadszedł czas, żeby przynajmniej tę stronę kolorystyczną zmienić. Ta instalacja wygląda dość słabo, rdzawy kolor nikogo nie przeciąga. Wszystkim wydaje się, że jest to metalowa konstrukcja, która została nadwątlona zębem czasu. a nie że to ma tak wyglądać.Rozmowy na ten temat gdzieś tam się pojawiały. Natomiast nie było pomysłów, aby tę gitarę całkowicie z tego miejsca usunąć.

Radny Bezdziecki zapowiada, że sprawą się zajmie.

Myślę, że tutaj bardzo ważne powinno być zdanie mieszkańców. Może warto by było jakąś ankietę przeprowadzić? W gronie radnych też powinniśmy to przedyskutować, żeby ewentualnie skierować jakieś wnioski do władz miasta. Taką dyskusję spróbuję zainicjować na najbliższym posiedzeniu komisji kultury. Zobaczymy, w jakim kierunku to pójdzie.

Co na to władze miasta? Ich rzecznik prasowy odesłał nas do dyrektora Zarządu Dróg i Zieleni, a ten stwierdził, że na razie żadne prace przy gitarze nie są planowane.

| red: kap
ZNAJDŹ NAS

Kino "Świerkowa 1"!

Fot. Archiwum
25.09.2020, 13:05, akt. 13:06

Zdarzyło się w tygodniuCzesław Renkiewicz, fot. Marcin Kapuściński
24.09.2020, 16:44, akt. 17:24

Prezydent Suwałk zakażony koronawirusem
źródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Suwałki FM 98,6 Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok