Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Na suwalskim skrzyżowaniu ulic Utraty, Pogodnej i Łąkowej ma być bezpieczniej

Na suwalskim skrzyżowaniu ulic Utraty, Pogodnej i Łąkowej ma być bezpieczniej

autor: Areta Topornicka

26.10.2020, 08:31, akt. 08:38

Kilka tygodni temu upomniał się o to radny Bogdan Bezdziecki. Zwrócił on uwagę, że w godzinach szczytu, a także po zmierzchu trudno skręcić w lewo w Utratę, szczególnie z Łąkowej. Nie widać bowiem pojazdów nadjeżdżających z prawej strony. Łatwo więc o kolizję.

Fotolia.com
Fotolia.com

Zarząd Dróg i Zieleni poprosił więc w tej sprawie o opinię policji. Mówi naczelnik suwalskiej "drogówki" - asp. szt. Ireneusz Sudnik:

- Przychyliliśmy się do wniosku, aby usunąć znajdujące się tam bariery rozgradzające jezdnię. Zdecydowanie poprawi to widoczność dla kierowców. Wnioskowaliśmy też o rozważenie montażu sygnalizacji świetlnej. Ulica Utrata charakteryzuje się dużym natężeniem ruchu. Włączenie się do ruchu z ulicy Łąkowej jest dla kierowców kłopotliwe i zarazem niebezpieczne, ponieważ Utrata jest trzypasmowa.

Radny Bogdan Bezdziecki uważa, że taka opinia powinna przesadzać sprawę.

- Bardzo cieszy mnie to, że ktoś w końcu pochylił się nad problemem skrzyżowania Utraty, Pogodnej i Łąkowej. Mam nadzieję, że oprócz demontażu barierek znajdą się pieniądze na wykonanie sygnalizacji świetlnej w tym miejscu. Ukształtowanie terenu na tym skrzyżowaniu również jest bardzo niekorzystne, bo znajduje się tam wzniesienie. To wszystko powoduje, że to miejsce jest niebezpieczne.

Suwalski Ratusz zapewnia, że kwestię montażu sygnalizacji świetlnej na tym skrzyżowaniu będzie brał pod uwagę przy tworzeniu budżetu na przyszły rok.

| red: mik

ZOBACZ TEŻ:


Suwalscy kierowcy alarmują, że na skrzyżowaniu ulic Utraty, Łąkowej i Pogodnej jest niebezpiecznie

21.09.2020, 09:01

Obecnie w tym miejscu trwają prace remontowe związane z budową dróg prowadzących do Sejneńskiej i do stadionu lekkoatletycznego.


Bogdan Bezdziecki

15.07.2020, 10:38

- Finansowanie sportu zawodowego przez samorządy budzi wiele emocji i kontrowersji, dotyczy to szczególnie piłki nożnej, która jest bardzo drogą dyscypliną - mówi Bogdan Bezdziecki.

ZNAJDŹ NAS

Gwiazdka z książką 2020

Karolina Cicha & Spółka w Polskim Radiu Białystok

"Wyjdź za mnie" Krystyna Mirek

Historia złotego

"Lalka" Bolesław Prus

Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok


Fot. Archiwum
27.11.2020, 18:58, akt. 29.11.2020, 18:59

Zdarzyło się w tygodniu
W Lipsku odsłonięto mural z pisankarką, fot. Edyta Wołosik
26.11.2020, 09:53, akt. 10:00

Pisankarstwo - sztuka bez cudzysłowu


źródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Suwałki FM 98,6 Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok