Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Ślepsk Malow Suwałki przegrywa w siatkarskiej PlusLidze z AZS-em Olsztyn 1:3 [zdjęcia]

Ślepsk Malow Suwałki przegrywa w siatkarskiej PlusLidze z AZS-em Olsztyn 1:3 [zdjęcia]

autor: Jerzy Kułakowski, Marcin Mazewski

1.12.2020, 07:09, akt. 20:43

Po serii meczów na południu Polski, siatkarze Ślepska Malow Suwałki wrócili do własnej hali i we wtorek (1.12) wieczorem zagrali z AZS-em Olsztyn.

Ślepsk Malow Suwałki - Indykpol AZS Olsztyn, fot. Marcin Mazewski

Było to drugie spotkanie obu zespołów w tym sezonie. Pierwsze w olsztyńskiej Uranii zakończyło się zwycięstwem biało-niebieskich 3:0. W Suwałkach goście zrewanżowali się, wygrywając 3:1.

Trener Andrzej Kowal nie mógł skorzystać z kilku zawodników zarażonych koronawirusem, który drugi raz w tym sezonie dotknął ekipę z północy Polski.

Set 1

Podopieczni Andrzeja Kowala wychodzą w składzie: Waliński, Gonciarz, Sapiński, Rousseaux, Sacharewicz, Bołądź, libero wymiennie: Filipowicz i Czunkiewicz.

Goście zaczynają następująco: Stępień, Schott, Concepcion, Schulz, Żaliński, Teryomenko, na libero Gruszczyński.

Początek spotkania tak, jak się można było tego spodziewać - wyrównany. Na 15:12 odskoczyli olsztynianie, po dwóch asach serwisowych Dmytro Teryomenki. Później powiększają swoją przewagę. Suwalczanie próbują gonić wynik, ale podopieczni trenera Castelaniego wybraniają wiele piłek i wyprowadzają kontry. Przewaga AZS-u topnieje po serii dobrych zagrywek Marcina Walińskiego, gdy to biało-niebiescy popisywali się grą blok obrona i skutecznie kończyli kontry. Nie udało się jednak doskoczyć do rywali i pierwszy set dla Indykpolu 25:19.

Set 2

Pierwszy punkt w drugiej partii zdobywa atakiem Bartłomiej Bołądź. Znów bardzo wyrównana gra, kłopoty z kończeniem akcji po jednej jak i drugiej stronie siatki, ale cały czas o jeden punkt do przodu wychylają się olsztynianie. Biało-niebiescy wyrównują do stanu 20:20. Później dzieją się dziwne rzeczy - kolejne cztery punkty zdobywa AZS, tym samy rewanżują się podopieczni trenera Kowala. A sygnał do odrabiania strat ponownie dał serią zagrywek Marcin Waliński. Set na przewagi wygrywają jednak po ataku Wojciecha Żalińskiego goście 28:26.

Set 3

Pierwszy punkt zdobywa Waliński dla gospodarzy, ze środka odpowiada Concepcion. Dobry początek tej partii w wykonaniu Ślepska Malow Suwałki i prowadzenie 5:2, 10:6. Asa serwuje Teryomenko, tym samym za chwilę odpowiada Bartłomiej Bołądź. Oglądamy kilka dłuższych wymian. Punktują raz jedni raz drudzy, ale suwalczanie cały czas utrzymują bezpieczną przewagę 21:16. Nie wypuszczają już tego wyniku i wygrywają 25:19. W meczu prowadzą wciąż olsztynianie ale już tylko różnicą seta.

Set 4

Myli się w ataku Bartłomiej Bołądź, to samo robi Marcin Waliński i goście mają pierwsze dwa punkty w tym secie. Zatrzymany blokiem Cezary Sapiński, w aut atakuje Rousseaux i olsztynianie prowadzą już 5:1. Źle zaczęli tę partię podopieczni Andrzeja Kowala. Do tego asa serwuje Wojciech Żaliński, jego wyczyn kopiuje za chwilę Dmytro Teryomenko. Zablokowany Bartłomiej Bołądź. Olsztynianie uciekli na 10:2, później jeszcze dołożyli 15:5. Musiałby wydarzyć się siatkarski cud, żeby to odrobić. Ale nic takiego się nie zdarzyło i podopieczni trenera Castelaniego dowieźli wynik i cały mecz do końca - wygrywając partię do 14 i całe spotkanie 3:1. MVP został Wojciech Żaliński.

Kolejny mecz biało-niebiescy zagrają 14.12 w Suwałkach, a ich przeciwnikiem będzie Resovia.

| red: maj

Przypominamy, że covid-19 wysłał na kwarantannę jedną trzecią drużyny.

Wojciech Winnik

24.11.2020, 11:14

- Trenerzy nie mieli okazji, aby dwa tygodnie przetrenować z pełną czternastką zawodników, wystawiamy tych, którzy w danym momencie są zdrowi - mówi Wojciech Winnik.

Mecz Warta Zawiercie - Ślepsk Malow Suwałki został odwołany

24.11.2020, 09:10

Siatkarze Ślepska Malow Suwałki nie zagrają we wtorek (24.11) z Wartą Zawiercie. Mecz został odwołany.

Siatkarze Ślepska Malow Suwałki, po wyrównanym meczu, przegrywają w Katowicach z GKS-em 1:3

21.11.2020, 11:19

Siatkarze Ślepska Malow Suwałki wrócili na południe Polski, by zagrać w Pluslidze z GKS-em Katowice.

Passa trwa - siatkarze Ślepska Malow Suwałki wygrywają z Asseco Resovią 3:1

17.11.2020, 07:11

Siatkarze Ślepska Malow Suwałki po ligowych wygranych z Będzinem i Nysą podtrzymali zwycięską passę również w Rzeszowie.