Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Czy w Augustowie powstanie drugi publiczny żłobek?

Czy w Augustowie powstanie drugi publiczny żłobek?

autor: Marta Sołtys

2.12.2020, 08:42, akt. 08:44

W tym, który istnieje jest 120 miejsc - przynajmniej o kilkadziesiąt za mało w stosunku do potrzeb. Wynika to z corocznych rekrutacji.

Fotolia.com
Fotolia.com

Czy w Augustowie powstanie drugi publiczny żłobek? - relacja Marty Sołtys

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


 O możliwość utworzenia drugiej takiej placówki na poniedziałkowym (30.11) posiedzeniu komisji społeczno-oświatowej pytał radny Tomasz Miklas.

- Wiem, że żłobek nie ma możliwość zapewnienia opieki wszystkim chętnym. Mówiłem o tym na ostatniej komisji społeczno-oświatowej. Chciałem zapytać, czy może pan burmistrz, albo ktoś z radnych podjął jakąś refleksję w tej kwestii? Podejrzewam, że nie ma potrzeby tworzenia drugiej tak dużej placówki - na 120 miejsc. Brakowało około 60 miejsc, więc to jest około 600 tysięcy rocznie. 200 tysięcy już zaoszczędziliśmy na łączeniu szkół z przedszkolami.

Jednak zastępca burmistrza Filip Chodkiewicz mówi, że miasta na razie nie stać na utworzenie drugiego żłobka.

- Właściwie liczbę miejsc zawsze będzie można określić jako niewystarczającą. Miesięczny koszt utrzymania jednego dziecka w żłobku miejskim wynosi około 1000 złotych. Rozmawiajmy o pomysłach oraz o tym, jak i gdzie znaleźć środki, żeby tę działalność miejską wesprzeć, bo pieniądze nie spadną nam na to z nieba. Coś za coś. Zrezygnujmy z czegoś i wówczas będziemy dyskutować o tym.

Z kolei radna Magdalena Śleszyńska zauważyła, że miasto nie ma obowiązku prowadzenia żłobka. Zamiast takiej placówki może więc wspomóc rodziców przy zatrudnieniu niań bądź opiekunów dziennych.

| red: mik

ZOBACZ TEŻ:


Na co wydać ponad 6 milionów złotych?

28.10.2020, 06:33

Zastanawiali się nad tym augustowscy radni podczas posiedzenia komisji społeczno-oświatowej. Chodzi dokładnie o 6,5 mln zł, które wpłynęły do kasy miejskiej po sprzedaży działki w centrum, gdzie znajdowało się Przedszkole nr 6.


Płynącą po jeziorze zwinna żaglówka, czy raczej przeładowany statek pasażerski? Suwalscy radni spierali się o raport o stanie miasta

1.07.2020, 07:16

Niemal przez pięć godzin suwalscy radni spierali się wczoraj na sesji o finanse i kondycję miasta. Dyskusja poprzedziła głosowanie nad udzieleniem wotum zaufania prezydentowi Suwałk oraz nad przyznaniem mu absolutorium za wykonanie ubiegłorocznego budżetu.

ZNAJDŹ NAS

"Antonia na Podlasiu" Agnieszki Panasiuk

Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok
fot. archiwum
15.01.2021, 10:50

Zdarzyło się w tygodniuŁukasz Tyczkowski, fot. Marcin Iwanowicz
12.01.2021, 13:00, akt. 13:04

Dronowe opowieści - Łukasz Tyczkowski

źródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Suwałki FM 98,6 Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok