Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Suwalscy urzędnicy wracają do prac nad kontrowersyjnym planem zagospodarowania osiedla leżącego przy ulicy Korczaka

Suwalscy urzędnicy wracają do prac nad kontrowersyjnym planem zagospodarowania osiedla leżącego przy ulicy Korczaka

autor: Marcin Kapuściński

4.12.2020, 09:23

Przed laty poprzednie podejście zablokowali przed laty tamtejsi mieszkańcy.

fot. Marcin Kapuściński
fot. Marcin Kapuściński

Prezydent Suwałk Czesław Renkiewicz przyznaje, że obawiali się oni, iż po przyjęciu dokumentu zlikwidowana zostanie cześć terenów zielonych. 

Opór mieszkańców wywołany był kwestią dotyczącą wytyczenia w planie biegnących tam dróg publicznych. Rysunek ulicy Korczaka wchodził bowiem na część zieloną osiedla oraz drzewostan. To budziło wątpliwości suwalczan.

Renkiewicz wyjaśnia, że nowy plan musi uwzględnić zmiany w prawie drogowym, a to z czasem wiązać się będzie z przebudową ulicy. Liczy, że tym razem da się zrobić to bez zajmowania dużej części trawników.

Może teraz planiści oraz drogowcy inaczej podejdą do sprawy i uda się pogodzić jedno z drugim. Jednak jeżeli pojawi się duży opór, nie będziemy mogli znaleźć kompromisowego rozwiązania, to odstąpimy od pomysłu. Bo myślę, że wbrew woli ogóły, rada tego planu nie uchwali.

Prezydent Suwałk zwrócił też uwagę, że w ostatnich latach cześć drzew leżących w pasie drogowym wyschło i zostały wyciętych. Dlatego wytyczenie pasa drogowego ma być prostsze i budzić mniej kontrowersji.

| red: kap
ZNAJDŹ NAS

"Antonia na Podlasiu" Agnieszki Panasiuk

Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok
źródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Suwałki FM 98,6 Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok