Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | W Suwałkach zapadł wyrok ws. ciężkiego pobicia mężczyzny za pomocą obucha siekiery

W Suwałkach zapadł wyrok ws. ciężkiego pobicia mężczyzny za pomocą obucha siekiery

autor: Marcin Kapuściński

15.01.2021, 13:58, akt. 18:49

Przed Sądem Okręgowym w Suwałkach zapadł w piątek (15.01) wyrok w sprawie ciężkiego pobicia mężczyzny za pomocą obucha siekiery. Augustowianin Leszek Ch. został za to nieprawomocnie skazany na sześć lat więzienia oraz na wypłatę 50 tys. zł odszkodowania.

Fotolia.com
Fotolia.com

Do zdarzenia doszło w lipcu 2019 roku w Augustowie. Podczas zakrapianego alkoholem spotkania Leszek Ch. poczuł się urażony tym, jak potraktowano jego konkubinę. W odpowiedzi na to przyniósł ze swego auta siekierę, której obuchem zadał pokrzywdzonemu cios w głowę. Obrażenia czaszki były tak poważne, że przeżył on tylko dzięki szybkiej interwencji lekarzy.

 - Sąd Okręgowy w Suwałkach uznał oskarżonego za winnego spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu i choroby realnie zagrażającej życiu. Zmieni wiec kwalifikację prawną czynu. Przypominam, że prokuratura Leszkowi Ch. postawiła zarzut usiłowania zabójstwa. Sąd po analizie materiału dowodowego, a w szczególności biegłej z zakresu medycyny sądowej, doszedł jednak do wniosku, że nie miał on zamiaru pozbawić życia Pawła P. - powiedział sędzia Marcin Walczuk.

To nie jedyne przestępstwo jakiego tego dnia dopuścił się Leszek  Ch. Miejsce zdarzenia opuścił on bowiem kierując autem pod wpływem alkoholu. Zrobił to, choć za podobne przewinienie odebrano mu wcześniej prawo jazdy. 

- Za jazdę w stanie nietrzeźwości samochodem osobowym wymierzono mu karę 6 miesięcy pozbawienia wolności i trzyletni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów. Jako karę łączną sąd orzekł 6 lat pozbawienia wolności - dodał sędzia.

Sąd Leszkowi Ch. nakazał również wypłatę poszkodowanemu 50 tys. zł zadośćuczynienia oraz wpłatę  5 tys. zł na Fundusz Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej.

| red: mag

ZOBACZ TEŻ:


Suwalczanin z zarzutem usiłowania zabójstwa swojej żony

24.12.2020, 07:45

Zarzut usiłowania zabójstwa usłyszał 69-letni suwalczanin, który w poniedziałek (21.12) zaatakował nożem kobietę w jednym ze sklepów centrum miasta.


Przed suwalskim sądem zeznawali kolejni świadkowie w sprawie zabójstwa 58-letniego Stanisława F.

24.11.2020, 08:18

Mężczyzna mieszkał we wsi Berżałowce w gminie Sejny.


W Suwałkach trwa proces oskarżonego o zabójstwo wujka

23.11.2020, 08:32

Dziś (23.11) przed Sądem Okręgowym w Suwałkach na ławie oskarżonych zasiadł Mariusz G. 39-letni mężczyzna odpowie za zabójstwo wujka.

ZNAJDŹ NAS

„Łamacz szyfrów” Andrzeja Fedorowicza


fot. archiwum
26.02.2021, 09:49, akt. 09:53

Zdarzyło się w tygodniu - Areta Topornicka
źródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Suwałki FM 98,6 Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok