Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Z godnością w urzędzie i poza nim - felieton Tomasza Kubaszewskiego

Z godnością w urzędzie i poza nim - felieton Tomasza Kubaszewskiego

autor: Tomasz Kubaszewski

18.01.2021, 17:05, akt. 17:11

Urzędniczka straciła pracę za swoje obraźliwe i wulgarne wpisy w internecie. Choć takich przypadków jest w Polsce stosunkowo sporo, jakoś nie słyszałem, by komukolwiek spadł za to włos z głowy. Realnie spadł, bo jakichś nagan, jako kary w gruncie rzeczy symbolicznej, nie liczę.

fot. internet
fot. internet

Z godnością w urzędzie i poza nim - felieton Tomasza Kubaszewskiego

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


Stało się to w czasach, gdy elity III RP, jak ujawnił ostatnio pewien muzyk, zamiast "dzień dobry" mówią "jeb... PiS", a na ulicach króluje słownictwo, które profesor Krzysztof Jasiewicz nazywa "furmańskIm". A dodajemy, iż urzędniczkę zwolnili za obrażanie zwolenników prezydenta Andrzeja Dudy. 

Gdzież to było? W Suwałkach. Odważył się dyrektor miejscowego ośrodka pomocy rodzinie, bynajmniej nie członek PiS-u. Jak mówił na naszej antenie, ustawa o pracownikach samorządowych nakłada obowiązek zachowywania się z godnością w urzędzie, jak również poza nim. 

Wprawdzie kobieta została zwolniona w trybie ustawowym, nie dyscyplinarnie i wkrótce będzie mogła przejść na emeryturę, ale komunikat w świat poszedł. 

Ciekawe dokąd dotrze? 

Pewien pracownik ośrodka kultury z Raczek napisał całkiem niedawno, że, cytuję, "wkur... jestem do poziomu białej gorączki, kiedy z demokracji robi się szmatę, z konstytucji gazetkę porno, z wymiaru sprawiedliwości rów kloaczny", natomiast z samorządu "kalkomanię panującego nam ogólnopolskiego, partyjniackiego bajzlu". Dodał także, że tego "g... znieść już nie może". 

I co? I nic. Ma się znakomicie. Podobnie jak jego matka, która - tak się jakoś składa – jest jego szefową. W ośrodku kultury, przypominam. - Popieram w stu procentach – podsumowała wpis syna.  

| red: mik
ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
Nowy tytul

fot. Renata Reda
30.07.2021, 11:46, akt. 11:58

Czy Augustów jest latem drogi?Fot. Marcin Kapuściński
30.07.2021, 11:17, akt. 11:24

Otwarto drogę w Maćkowej Rudzie
źródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Suwałki FM 98,6 Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok