Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Wiadomo już, kto przez kolejne cztery lata będzie odpowiedzialny za prowadzenie kuchni w suwalskim szpitalu

Wiadomo już, kto przez kolejne cztery lata będzie odpowiedzialny za prowadzenie kuchni w suwalskim szpitalu

autor: Areta Topornicka

22.01.2021, 08:10

To konsorcjum firm REBUS, GASTROMODUŁ I GASTROMODEL.

fot. Monika Kalicka
fot. Monika Kalicka

Konsorcjum trzech firm z województwa mazowieckiego za prowadzenie kuchni i obsługę bufetu zaproponowało  ponad 7,5 mln zł. To o prawie mln zł  więcej niż szpital planował.

Jak informuje dyrektor placówki Adam Szałanda, z uwagi na to, że nikt więcej się nie zgłosił, szpital był niejako zmuszony przyjąć tę ofertę. Wysokie koszty biorą się m. in. z tego, że do zadań dzierżawcy należy  również modernizacja szpitalnej kuchni oraz kupno nowego sprzętu. Oznacza to, że przez najbliższe cztery lata szpital nie będzie ponosił żadnych wydatków związanych z kuchnią.

Czy w związku z tymi zmianami poprawi się jakość szpitalnego jedzenia? Zdaniem dyrektora Szałandy, trudno jednoznacznie na to pytanie odpowiedzieć.

| red: kap

ZOBACZ TEŻ:


Białoruscy lekarze dostaną mieszkania komunalne w Suwałkach

20.01.2021, 08:25

Lekarze z Białorusi, którzy wkrótce rozpoczną pracę w suwalskim szpitalu, będą mogli wynająć mieszkania ze specjalnej puli prezydenta miasta. Lokale te zwykle trafiają do sportowców lub osób zajmujących się kulturą.


Czy augustowskie placówki służby zdrowia zostaną zwolnione z podatku?

12.01.2021, 10:46

Augustowska radna Krystyna Wilczewska proponuje, by w czasie pandemii miasto umorzyło podatek od nieruchomości publicznym placówkom służby zdrowia działającym całodobowo.


Suwalski szpital ułatwi rodzinom pożegnanie się z osobami umierającymi na Covid-19

11.01.2021, 11:16

W czasach pandemii ludzie chorują i umierają w samotności. Celem ogólnopolskiego programu "Bądź przy mnie", do którego - jak informowaliśmy - przystąpił Szpital Wojewódzki w Suwałkach, jest m.in. umożliwienie rodzinom pożegnania się z osobami umierającymi na Covid-19.

ZNAJDŹ NAS

„Łamacz szyfrów” Andrzeja Fedorowiczafot. archiwum
26.02.2021, 09:49, akt. 09:53

Zdarzyło się w tygodniu - Areta Topornickaźródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Suwałki FM 98,6 Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok