Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Dopiero w przyszłym roku pierwsi mieszkańcy Lipska będą mogli podłączyć się do sieci gazowniczej

Dopiero w przyszłym roku pierwsi mieszkańcy Lipska będą mogli podłączyć się do sieci gazowniczej

autor: Marta Sołtys

5.04.2021, 22:32, akt. 22:49

Pojawiło się bowiem spore opóźnienie.

fot. Renata Reda
fot. Renata Reda

Podczas ostatniej sesji rady gminy poinformował o tym burmistrz Lech Łępicki.

Przesunięto o rok wykonanie pierwszego etapu sieci gazowniczej, która będzie przebiegała od rozprężni ulicą Kościelną, Pustą, Rynek aż drogą przy osiedlu Batorego do dawnego SUR-u. Pozwolenie na montaż zostanie uzyskane dopiero w tym roku, a faktyczne prace przy instalacji wskazanych przeze mnie sieci - dopiero w następnym roku.

Dyrektor białostockiego oddziału Polskiej Spółki Gazowniczej - Grzegorz Mackiewicz tłumaczy, że spowodowane to jest innymi inwestycjami, jakie w tym roku spółka będzie realizowała.

Część gazociągu mamy tam już położone, natomiast dopiero w przyszłym roku będziemy wykonywać stację regazyfikującą. Sporo rzeczy robimy w województwie i po prostu pojawiła się kolejka. W tym roku zrealizujemy inwestycje w Augustowie i w Raczkach, a w przyszłym właśnie w Lipsku. To przesunięcie terminowe wynika również z pewnych ograniczeń finansowych.

 Przypomnijmy, że jeszcze kilka miesięcy temu władze Lipska liczyły na to, iż dostęp do sieci mieszkańcy uzyskają w tym roku. 

| red: kap
ZNAJDŹ NAS

Tele-Quiz Świerkowa 1 - elektryczna hulajnoga do wygrania!
Michał Dyjuk, fot. Michał Komuda
6.05.2021, 10:49, akt. 10:49

Opowieści różnej treści - Michał Dyjuk


źródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Suwałki FM 98,6 Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok