Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Przedwojenny budynek po byłym tartaku na augustowskim Lipowcu niedługo przestanie istnieć

Przedwojenny budynek po byłym tartaku na augustowskim Lipowcu niedługo przestanie istnieć

autor: Marta Sołtys

7.04.2021, 08:31, akt. 08:33

Trwa właśnie wyburzanie obiektu. Wiele lat temu teren został sprzedany przez miasto prywatnemu inwestorowi i nic tam się nie działo.

Źródło: Google
Źródło: Google

Zgodę na wyburzenie byłego tartaku wydało augustowskie starostwo. Naczelnik wydziału architektury i budownictwa Bogdan Grabowy mówi, że na razie nie wiadomo, co w tym miejscu powstanie.

- Nie wydawaliśmy tam pozwolenia na budowę i nie prowadzimy w tej sprawie żadnego postępowania, stąd też nie mam informacji na ten temat. Była natomiast udzielona zgoda na rozbiórkę. Komin jest wyjęty z pozwolenia. Zostaje, ponieważ znajdują się na nim urządzenia nadawcze. Inwestor zapewne jest związany innymi umowami z gestorami sieci.

Zastępca burmistrza Augustowa Filip Chodkiewicz informuje natomiast, że we wrześniu miasto zmieniło miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego. Umożliwi to wykorzystanie nieużytkowanego od lat terenu.

- Po pięcioletnich pracach i konsultacjach radni miejscy zadecydowali o zmianie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, co powoduje, że oprócz hoteli i usług turystycznych mogą na tym terenie powstawać domy wielorodzinne i całe osiedla mieszkaniowe.

Przyszłe budynki nie mogą mieć jednak więcej niż cztery kondygnacje.

| red: mik

ZOBACZ TEŻ:


Czy nienadające się do remontu zabytkowe budynki hamują rozwój Augustowa?

1.03.2021, 11:46

Uważa tak część mieszkańców oraz niektórzy radni. Alarmują, że skoro na wyburzenie obiektów nie pozwala konserwator zabytków, to często sami właściciele na własną rękę próbują zlikwidować nieruchomość.


Pomysł budowy osiedla w miejscu byłego szpitala zakaźnego przy ulicy Bulwarowej budzi zastrzeżenia części suwalskich radnych

22.05.2020, 08:37

- Budowa osiedla mieszkaniowego w miejscu byłego szpitala zakaźnego przy ulicy Bulwarowej w Suwałkach nie może odbywać się kosztem mieszkańców - uważa tak część miejskich radnych. Domagają się oni, aby to deweloper wykupił grunty pod ulice prowadzące do nowych bloków.

ZNAJDŹ NAS
źródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Suwałki FM 98,6 Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok