Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | 500 tysięcy złotych do rozdysponowania będą mieli augustowianie w ramach budżetu obywatelskiego

500 tysięcy złotych do rozdysponowania będą mieli augustowianie w ramach budżetu obywatelskiego

autor: Marta Sołtys

15.04.2021, 07:49

Miasto właśnie przygotowuje się do uruchomienia 5 edycji programu.

źródło: stock.adobe.com
źródło: stock.adobe.com

Kierownik wydziału spraw społecznych i administracyjnych Michał Kotarski informuje, że mieszkańcy będą mogli zgłaszać swoje projekty jeszcze przed wakacjami.

Pomysły te mogą być inwestycyjne, jak i miękkie, czyli na przykład różnego rodzaju warsztaty skierowane oczywiście do mieszkańców miasta. Głosowanie w kolejnej edycji zaplanowane jest na jesień tego roku.  Augustowianie będą mogli robić to elektronicznie, przez stronę: www.zmieniamy.augustow.pl, jak i w formie tradycyjnej. Już teraz zachęcamy mieszkańców do wymyślania nowych projektów zmieniających naszą małą ojczyznę.

W ubiegłym roku z powodu pandemii koronawirusa władze miejskie wstrzymały realizację projektów wybranych w 2019. Jednak - jak zapewnia Michał Kotarski - zaległości są odrabiane.

W tym momencie na placu zabaw na Ustroniu trwają prace mające na celu doposażenie go w jedno urządzenie oraz dostawienie kilku elementów siłowni zewnętrznej. Zostanie tam również zamontowane oświetlenie.  Trwa budowa ośrodka sportów plażowych przy amfiteatrze. Przypuszczamy, że już w majówkę mieszkańcy będą mogli skorzystać z tego obiektu. Niedługo miasto przystąpi również do montażu defibrylatorów.

W ramach budżetów obywatelskich do tej pory w Augustowie powstały między innymi: sztuczne lodowisko, skałki wspinaczkowe i psi park.

| red: kap

ZOBACZ TEŻ:


Czy w suwalskim budżecie obywatelskim powinna zostać wydzielona oddzielna pula na szkoły?

26.03.2021, 08:37

Propozycja ta podzieliła miejskich radnych. Niektórzy z nich obawiają się, że o przeznaczeniu pieniędzy decydować będą dyrektorzy, a nie uczniowie.


W Augustowie nie zostanie zrealizowana żadna inwestycja zaplanowana w ramach tegorocznego Budżetu Obywatelskiego

1.06.2020, 07:27

Spowodowane jest to oszczędnościami, które wymusiła zła kondycja miejskich finansów.

ZNAJDŹ NAS
źródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Suwałki FM 98,6 Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok