Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Mieszkańcy Augustowa proponują, by na działce między hotelem Karmel a sanatorium Pałac na wodzie” powstał park ekologiczny

Mieszkańcy Augustowa proponują, by na działce między hotelem Karmel a sanatorium Pałac na wodzie” powstał park ekologiczny

autor: Marta Sołtys

22.06.2021, 11:30, akt. 11:32

Wystosowali w tej sprawie wniosek do władz miejskich. Jednak zgodnie z tworzonym właśnie Miejscowym Planem Zagospodarowania Przestrzennego, miałby tam powstać hotel.

fot. Marta Sołtys
fot. Marta Sołtys

Jak mówiła podczas posiedzenia komisji skarg, wniosków i petycji autorka pisma - Ewa Łukaszewicz, pomysł dotyczący parku pojawił się już w 2002 roku.

Ktoś na siłę próbuje stworzyć tam teren, który nie pasuje okolicznym mieszkańcom. Turyści również chwalą sobie to, że mogą spacerować i cieszyć się panującym w tym miejscu spokojem. Myślę, że wielu mieszkańcom Augustowa zależałoby, by taki park powstał. A szczególnie ze względu na dzieci i młodzież, która będzie mogła edukować się tam ekologicznie.

Wniosek nie został jednak rozpatrzony przez radnych, gdyż większość z nich uznała, że komisja nie jest kompetentna do wydawania opinii w tego typu sprawach. Padła więc propozycja, by przekazać ją burmistrzowi. Tak tę sytuację tłumaczyła radczyni prawna urzędu miejskiego Beata Kornelius.

Albo uznajecie, że organ wykonawczy jest właściwy do załatwienia tej sprawy, albo nie. Jeżeli przekazalibyście  burmistrzowi ten wniosek, a następnie próbowali wskazać mu sposób jego rozpatrzenia, to narażacie taką uchwałę na ryzyko stwierdzenia jej nieważności. Wskazanie sposobu działania dla włodarza jest wykroczeniem poza zakres kompetencji przyznanych radzie.

Uchwała w sprawie przekazania wniosku burmistrzowi będzie rozpatrywana na najbliższej sesji augustowskiej rady.

| red: kap

ZOBACZ TEŻ:


Czy na trasę Augustów - Ogrodniki wrócą TIR-y?

15.06.2021, 09:05

Interpelację w sprawie modernizacji drogi z Augustowa do granicy z Litwą zapowiedział w Studiu Suwałki poseł Jarosław Zieliński.


Burmistrz Augustowa dostał od radnych absolutorium

11.06.2021, 08:52

Dobry gospodarz rozwijający Augustów, czy administrator prowadzący miasto w stronę stagnacji? Wczoraj przez niemal sześć godzin spierali się o to miejscy radni podczas dyskusji nad udzieleniem absolutorium burmistrzowi Mirosławowi Karolczukowi. Poparło go 11 radnych, a 8 było przeciw.


Na błoniach nad augustowską rzeką Nettą posadzonych zostanie kilkadziesiąt świerków

20.04.2021, 08:59

Sadzonki kilka lat temu w Watykanie pobłogosławił sam papież Franciszek.

ZNAJDŹ NAS

XXI Suwalski Jarmark Folkloru, fot. Areta Topornicka
26.07.2021, 09:29, akt. 09:34

Co nosi Szkot pod kiltem?

Fotolia.com
22.07.2021, 06:26, akt. 06:37

Nocne rajdy na suwalskich ulicach


źródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Suwałki FM 98,6 Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok