Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Radni z komisji skarg uznali że prezydent Suwałk dopełnił wszystkich procedur w sprawie pozwolenia na budowę spalarni na osiedlu Kamena

Radni z komisji skarg uznali że prezydent Suwałk dopełnił wszystkich procedur w sprawie pozwolenia na budowę spalarni na osiedlu Kamena

autor: Marcin Kapuściński

26.07.2021, 09:16, akt. 09:18

Mieszkańcy zarzucali mu m.in., że niewłaściwie przeprowadził on konsultacji w sprawie inwestycji zaplanowanej przez firmę Forte.

fot. Marcin Kapuściński
fot. Marcin Kapuściński

 Przewodniczący zespołu, który zajmował się skargą - radny Zbigniew De-Mezer uważa, że ich zastrzeżenia są bezzasadne.


- Procedura podejmowania decyzji administracyjnej została szczegółowo omówiona przez prezydenta Suwałk. Naszym zdaniem od strony formalno-prawnej ten proces był prawidłowy. Podobnie, jeśli chodzi o konsultacje społeczne. Z punktu widzenia formalnego - nie było żadnych uchybień.


Innego zdania był radny Jacek Roszkowski. Wstrzymał się on jednak od głosu, bo jest członkiem komitetu, który sprzeciwiał się budowie spalarni.


- Prezydent Suwałk poinformował społeczeństwo obwieszczeniem. Zastanawiam, czy można to zrównać. Z jednej strony umieszczenie obwieszczenia na stronach urzędu miejskiego, a z drugiej fakt poinformowania mieszkańców. Moim zdaniem nie jest to równoznaczne. Gdy umieszczamy obwieszczenie, to nie oznacza, iż suwalczanie się z tym zapoznali.


Przypomnijmy, spór dotyczy likwidacji starej kotłowni fabryki Forte, którą firma chce do 2030 roku zastąpić nowym obiektem. Zdaniem protestujących suwalczan nie ma pewności, że będzie to bezpieczna instalacja niezagrażająca zdrowiu mieszkańców okolicznych osiedli.

| red: mik

ZOBACZ TEŻ:


Jacek Roszkowski

15.06.2021, 12:45

- Być może gdyby mieszkańcy wcześniej wiedzieli o budowie spalarni firmy Forte i od razu zorganizowano spotkanie, dzisiaj problemu by nie było - mówi Jacek Roszkowski.


Jeżeli suwalczanie nie pozwolą na budowę nowej spalarni, to Forte rozważy przeniesienie fabryki do innego miasta

9.06.2021, 09:38

Taka groźba z ust przedstawiciela spółki padała podczas wczorajszego spotkania dotyczącego planów realizacji tej inwestycji na osiedlu Kamena.


Czy w sprawie budowy spalarni na suwalskim osiedlu Kamena powinny odbyć się szerokie konsultacje społeczne?

30.04.2021, 12:29

Twierdzi tak część miejskich radnych. Zwracają oni uwagę, że to nie pierwsza sytuacja, gdy o tak ważnej inwestycji suwalczanie dowiadują się nie od urzędników, a dopiero z mediów.


Władze spółki Forte zapowiadają spotkanie z suwalczanami, którzy protestują przeciwko budowie spalarni odpadów meblowych na Osiedlu Kamena

29.04.2021, 07:35

Mieszkańcy obawiają się, że przez tę inwestycję będą narażeni na hałas, a także wdychanie szkodliwych dymów i oparów.


Mieszkańcy suwalskiego osiedla Kamena sprzeciwiają się budowie spalarni odpadów meblowych

26.04.2021, 07:34

Obawiają się o swoje zdrowie i o środowisko naturalne. Trwa zbieranie podpisów pod petycją w tej sprawie.

ZNAJDŹ NAS

źródło: stock.adobe.com
17.09.2021, 10:57, akt. 10:59

Jakich imprez zabrakło latem? - sonda

źródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Suwałki FM 98,6 Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok