Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Co dalej z Suwalskim Słownikiem Biograficznym?

Co dalej z Suwalskim Słownikiem Biograficznym?

autor: Jakub Mikołajczuk

30.07.2021, 08:50

Władze Suwałk prowadzą audyt dotyczący finansowania Suwalskiego Słownika Biograficznego. Książka opisująca sławne osoby związane z miasta, miała być wydana rok temu, ale od tego czasu data wydania była kilkukrotnie przesuwana.

Fotolia.com
Fotolia.com

Prezydent Czesław Renkiewicz przypomina, iż miasto na monografię wydało ponad 230 tysięcy złotych.


- Trwa kontrola w Muzeum Okręgowym w Suwałkach dotycząca rozliczenia tych dotacji. Nie widziałem jeszcze końcowego raportu. Jednak z tego, co pamiętam, początkowo miało być tam ok. 600, a jest ich ostatecznie mniej, bo tylko 450 nazwisk. Tymczasem pieniądze zaplanowano na pierwotną liczbę biogramów. Audytor lada dzień przyjdzie do mnie z wynikami swoich prac.


Dyrektor Muzeum Okręgowego w Suwałkach Jerzy Brzozowski tłumaczy, że opóźnienie wynika z tego, iż praca liczy aż 750 stron, a powstawała w trudnym czasie pandemii i licznych ograniczeń.


- Pracowało przy tym tylko pięć osób. Prace redakcyjne przedłużyły się z wielu powodów, o których wielokrotnie już mówiłem. O ile muzeum ma olbrzymie doświadczenie wydawnicze i na koncie ponad 100 cenionych publikacji, to nie mieliśmy doświadczenia z tego typu wydawnictwem. Jest ono bardzo specyficzne, naukowe i wymagające olbrzymiego nakładu specjalistycznej pracy. Działania redakcyjne zostały zakończone na początku tego tygodnia.


Dyrektor Brzozowski poinformował nas, że wczoraj (29.07) kolegium redakcyjne zatwierdziło ostateczny tekst słownika i w przyszłym tygodniu opracowanie zostanie wysłane do druku. Książka ukaże się w połowie sierpnia.

| red: mik

ZOBACZ TEŻ:


Zasłużony suwalski ksiądz, bohater bitwy o Anglię i twórca Reksia - zostali zarejestrowani jako tajni współpracownicy służb PRL

6.05.2021, 11:00

Mowa o księdzu Jerzym Zawadzkim, generale Witoldzie Urbanowiczu oraz urodzonym w Suwałkach reżyserze i scenarzyście filmów animowanych Lechosławie Marszałku.


Suwalski Słownik Biograficzny ma być gotowy do końca maja

24.03.2021, 09:08

W przeciwnym wypadku władze miasta zażądają zwrotu pieniędzy wydanych na książkę, która przedstawi sylwetki osób związanych z Suwałkami.


Andrzej Matusiewicz

5.01.2021, 13:15

- Ani w biogramie Marii Konopnickiej, ani innych osób o sprawach intymnych czy rodzinnych nie piszemy - mówi Andrzej Matusiewicz.


Suwalski Słownik Biograficzny zostanie opublikowany później niż planowano

25.08.2020, 12:21

O kilka miesięcy później niż pierwotnie planowano do rąk mieszkańców trafi Suwalski Słownik Biograficzny. Główną przyczyną opóźnienia jest koronawirus.

ZNAJDŹ NAS

źródło: stock.adobe.com
17.09.2021, 10:57, akt. 10:59

Jakich imprez zabrakło latem? - sonda

źródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Suwałki FM 98,6 Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok