Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Ślepsk Malow Suwałki przegrał z Wartą Zawiercie na początek nowego sezonu PlusLigi

Ślepsk Malow Suwałki przegrał z Wartą Zawiercie na początek nowego sezonu PlusLigi

autor: Barbara Sokolińska

3.10.2021, 16:22, akt. 17:34

W meczu 1. kolejki nowego sezonu siatkarskiej PlusLigi Ślepsk Malow Suwałki uległ na wyjeździe Warcie Zawiercie 1:3 (23:25, 25:23, 23:25, 21:25).

8 kwietnia 2021r., Warta Zawiercie - Ślepsk Malow Suwałki, fot. Marcin Mazewski

Pierwszy set spotkania padł łupem gospodarzy - 25:23. Suwalczanie jednak nie spuścili głów i wygrali kolejną partię w takim samym stosunku punktowym.

Decydujący o losach całego meczu był trzeci set, którego na swoją korzyść przechylili siatkarze z Zawiercia. W kolejnym dokończyli dzieła, wygrywając 25:21 i w całym meczu 3:1.

Najlepszym zawodnikiem spotkania, czyli MVP meczu został wybrany przyjmujący Warty Zawiercie Serb Uros Kovacevic, który zdobył 25 punktów. W zespole Ślepska najwięcej oczek na swoim koncie (25) zapisał atakujący Bartłomiej Bołądź.

Aluron CMC Warta Zawiercie - Ślepsk Malow Suwałki 3:1 (25:23, 23:25, 25:23, 25:21)

Aluron CMC Warta Zawiercie: Konarski, Zniszczoł, Conte, Niemiec, Cavanna, Kovacevic, Żurek (L) oraz Malinowski, Tavares, Orczyk, Rajsner.

Ślepsk Malow Suwałki: Łukasik, Bołądź, Takvam, Buchowski, Sapiński, Tuaniga, Czunkiewicz (L) oraz Laskowski, Klinkenberg, Ziobrowski, Halaba, Smoliński.

| red: bs

Dzisiejszy mecz beniaminka Politechniki Lublin z broniącym tytułu mistrza Polski Jastrzębskim Węglem zainauguruje nowy sezon PlusLigi.

Wojciech Winnik

1.10.2021, 14:03

- Chcemy grać o mistrzostwo Polski, czyli wejść do fazy play-off i tam szukać swojej szansy - mówi Wojciech Winnik.