Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Skandal przy granicy - felieton Tomasza Kubaszewskiego

Skandal przy granicy - felieton Tomasza Kubaszewskiego

autor: Tomasz Kubaszewski

11.10.2021, 09:45, akt. 09:47

Na naszych oczach dzieją się rzeczy straszne. "Były premier kontrolowany przy granicy. To było upokarzające" - krzyczy nagłówek w jednym z portali.

fot. Wojciech Szubzda
fot. Wojciech Szubzda

Skandal przy granicy - felieton Tomasza Kubaszewskiego

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


O kogo chodzi? O mieszkającego niedaleko wschodniej granicy Włodzimierza Cimoszewicza. Mówi on tak: "Kiedy wyjeżdżam, jadę po zakupy, albo po prostu z powodu mojej pracy wybieram się do Brukseli czy do Strasburga, to jestem kontrolowany. Sprawdzano dowód osobisty i kazano mi podawać stan licznika mojego samochodu. Najwyraźniej sprawdzano, czy były premier nie jeździ skradzionym samochodem. Może jeszcze sam go ukradł?"


Spokojnie, policjanci czy funkcjonariusze Straży Granicznej może po prostu nie czytają pewnych portali oraz nie oglądają szczególnie jednej telewizji i nie wiedzą, że - tak jak w dawnych czasach - jedne samochody można zatrzymywać, a TYCH akurat - nie.


Zresztą na to samo narzekał wójt przygranicznej gminy Płaska Wiesław Gołaszewski, co też należy uznać za skandaliczne. Oczywiście zatrzymywanie, a nie narzekania.


Nie można przejść również do dziennego porządku nad tym, co wyprawiają mieszkańcy przygranicznych miejscowości. Otóż, proszę sobie wyobrazić, informują Straż Graniczną o imigrantach pojawiających się w okolicy. Ubolewał nad tym niedawno wykładowca Uniwersytetu Warszawskiego Michał Bilewicz. Z góry uprzedzam, że jeśli absolwenci tej szacownej uczelni zaczynają się teraz wstydzić, iż ją skończyli, to ich problem.


Reasumując. Jeżeli te argumenty nie są przekonujące i nie ułatwią białoruskiemu dyktatorowi zalania naszego kraju imigrantami, to już nie wiem, co jeszcze musi się wydarzyć.

| red: mik
ZNAJDŹ NAS
fot. Marcin Kapuściński
21.10.2021, 16:13, akt. 16:22

V Forum Biznesowe Pogranicza w SuwałkachFot. Fotolia
21.10.2021, 08:27, akt. 08:30

Co dalej z budynkiem po suwalskim Tesco?fot. Marta Sołtys
19.10.2021, 09:03, akt. 09:06

Augustowski basen wymaga gruntownego remontu
źródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Suwałki FM 98,6 Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok