Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | W Suwalskim Parku Krajobrazowym odnowiono 32 kilometry szlaków turystycznych

W Suwalskim Parku Krajobrazowym odnowiono 32 kilometry szlaków turystycznych

autor: Iza Kosakowska

14.10.2021, 10:43, akt. 10:45

W ramach rozpisanego na dwa lata projektu pojawiło się dodatkowe oznakowanie, odświeżono też istniejące znaki na sześciu szlakach pieszych.

fot. Iza Kosakowska
fot. Iza Kosakowska

Wszystko po to, by - jak wyjaśnia Sylwia Racis z suwalskiego parku - turysta czuł się bardziej swobodnie.


 - Mamy nadzieję, że nie zabłądzi w terenie. Głównie temu służył ten projekt - aby poprawić jakość poruszania się po naszych szlakach. Ostatnia taka renowacja była przeprowadzona około 8 lat temu. Chcemy, żeby to oznakowanie było nowe, bo wtedy dłużej posłuży i bardziej czytelne.


Sylwia Racis dodaje, że odnowiono oznakowania na trasie zielonej, trzech czarnych oraz fragmencie szlaku „Na Górę Leszczynową”.


- Odnowiliśmy oznakowanie malowane na drzewach. Staramy się znakować wszelkie skrzyżowania dróg, rozwidlenia - tam, gdzie turysta może mieć problem z orientowaniem się w terenie. Wyjątkowo też zmieniliśmy przebieg jednego szlaku - żółtego, który biegnie przez miejscowość  Kleszczówek. Z tego powodu, że częściowo ten teren już nie był udostępniany i musieliśmy wskazać nowy przebieg.  


W przyszłym roku prace odbędą się jeszcze na około 10 kilometrach tras. Łącznie odnowionych zostanie około 70 kilometrów szlaków Suwalskiego Parku Krajobrazowego.

| red: mik

ZOBACZ TEŻ:


Góra Zamkowa wolna od quadów

10.08.2021, 12:16

Zakaz wjazdu samochodów, motorów i quadów pojawił się u stóp Góry Zamkowej w Suwalskim Parku Krajobrazowym.


Nowe atrakcje w Suwalskim Parku Krajobrazowym

3.02.2021, 11:19

Powstaną tam dwie wieże widokowe oraz 10-kilometrowa ścieżka edukacyjna. Jedna z wież będzie miała 15 metrów i stanie w pobliżu siedziby parku w Malesowiźnie. Druga zaś -19-metrowa, pojawi się w Przełomce na Górze Leszczynowej.


Predathlon w Suwalskim Parku Krajobrazowym - zawody dla ludzi, którzy lubią wyzwania

31.08.2019, 07:14

To niezwykle wymagające zawody, dla ludzi lubiących wyzwania. W sobotę (31.08) na ścieżkach i wodzie Suwalskiego Parku Krajobrazowego ponad 50 zawodników wystartowało w biegu głównym kolejnej edycji Predathlonu.

ZNAJDŹ NAS
źródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Suwałki FM 98,6 Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok