Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | W naszym regionie z okazji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przygotowano wiele ciekawych propozycji

W naszym regionie z okazji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przygotowano wiele ciekawych propozycji

autor: Iza Kosakowska

28.01.2022, 10:55, akt. 10:56

W Suwałkach na piątek i sobotę zaplanowano turniej badmintona i zimowy spływ kajakowy Czarną Hańczą. W niedzielę odbędą się licytacje dzieł sztuki i koncerty lokalnych zespołów.

fot. Sylwia Krassowska
fot. Sylwia Krassowska

Jak zapowiada szef suwalskiego sztabu Zbigniew Szyperek, od godz. 8 na ulicach miasta będzie można spotkać wolontariuszy z puszkami.

W Suwałkach i okolicy mamy 100 wolontariuszy. Zaczynamy wcześnie rano. Przyjaciele z suwalskiej „Przygody” jadą kwestować do Puńska, Kaletnika i na Szelment, a potem wracają na suwalską żwirownię gdzie, będą wozić ludzi za wrzutkę do puszki.  Jeśli chodzi o atrakcje, Ośrodek Sportu i Rekreacji prowadzi Pogodne Suwałki i tam zaplanowane są przeróżne atrakcje oraz niespodzianki. W hali Suwałki Arena będą się odbywały koncerty, animacje, zabawy i prezentacje dla najmłodszych i tych starszych.  

O godz. 20 nad zalewem Arkadia zaplanowano laserowy pokaz świateł.

Z kolei w Augustowie wiele propozycji ze względu na pandemię odbędzie się na świeżym powietrzu, a spektakl dla dzieci i koncert finałowy będzie można zobaczyć on-line.

Jak zapowiada szefowa sztabu - Iwona Choncel, na Rynku Zygmunta Augusta mieszkańcy obejrzą pokaz fakira. Będą mogli też wziąć udział w biegu rodzinnym lub sztafecie Nordic Walking.

Będzie rozstawiona scena, będzie stał ciastobus - ciasta upiekli nasi mieszkańcy. W trzech miejscach w planujemy Loterię z Sercem. W Augustowskich Placówkach Kultury będzie odbywała się licytacja „Mieszkańcy-Mieszkańcom”. Będzie można przyjść i zaproponować coś od siebie. Można wystawić na przykład upieczenie ciasta, tortu, odśnieżenie komuś posesji, umycie okien. Chodzi o to, żeby ludzie, którzy mają coś do zaoferowania, mogli wziąć w tym udział.  

Zwieńczeniem augustowskiego finału będzie koncert on-line zespołu jazzowo bluesowego  Wojtek Milewski i Przyjaciele. Na ulicach miasta kwestować będzie około 40 wolontariuszy.

Natomiast w Ośrodku Kultury w Sejnach zaplanowano m.in. Pchli Targ, występ  Orkiestry Dętej, koncert grupy Nachodne i Chłopcy z Nowoszyszek oraz zespołu muzycznego „Grusza”. Nie zabraknie licytacji oraz stoisk z lokalnym jadłem i słodkościami. Na 20:00 zaplanowano "światełko do nieba".

| red: kap

ZOBACZ TEŻ:


Morsowanie, bieg, koncerty i finał WOŚP w hali Suwałki Arena

10.01.2020, 16:48

Morsowanie, bieg karnawałowy, koncerty, gry i zabawy to tylko część atrakcji przygotowanych na suwalski finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

ZNAJDŹ NAS
Paweł Aksamit
17.05.2022, 11:15, akt. 11:16

Opowieści różnej treści - Paweł Aksamit

fot. Marcin Kapuściński
16.05.2022, 13:26, akt. 13:27

W gminie Raczki będzie bezpieczniej
Źródło: Wigry Suwałki
15.05.2022, 21:48, akt. 21:53

Kolejne zwycięstwo Wigier Suwałki

źródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Suwałki FM 98,6 Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok