Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | To jedyny elektryczny autobus szkolny w powiecie sejneńskim
autor: Katarzyna Turowicz
Kupiła go gmina Krasnopol. Było to możliwe dzięki blisko 2-milionowej dotacji z programu „Kangur - bezpieczna i ekologiczna droga do szkoły”.
Zastępca wójta Krasnopola Tadeusz Korsakowski informuje, że nowy autobus zastąpi dotychczas używany.
Warunkiem wzięcia udziału w tym projekcie jest pozbycie się starego, zużytego autobusu spalinowego i zamiana na ekologiczny - elektryczny. Mamy dużo dzieci dojeżdżających do szkoły. Prawie 1/3 z nich potrzebuje transportu, czyli będzie nim jeździło około pięćdziesięcioro uczniów. Ten autobus będzie obsługiwał główną trasę.
Obecnie trwają ostatnie przygotowania do rozpoczęcia regularnych kursów.
Do autobusu jest oczywiście ładowarka stacjonarna. Po trasie kierowca będzie doładowywał pojazd. W tej chwili trwa przygotowanie kierowców. Pod kątem formalnym dopuszczenia do ruchu już jest wszystko zrealizowane. Autobus jest zarejestrowany, ubezpieczony. To bodajże siódmy pojazd elektryczny zarejestrowany w powiecie sejneńskim.
Autobus wyruszy w trasę w najbliższych dniach.
Uważa tak radna Aleksandra Sigillewska.
Po tym, jak Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej - w ramach oszczędności - zawiesiło część kursów okazało się, że w niedzielę do Krzywólki dojeżdża tylko jeden autobus.
Suwałki FM 98,6 Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+
Copyright © Polskie Radio Białystok