Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Światowej sławy śpiewak operowy Andrzej Bator wystąpi w najbliższą sobotę w sejneńskiej Bazylice

Światowej sławy śpiewak operowy Andrzej Bator wystąpi w najbliższą sobotę w sejneńskiej Bazylice

autor: Areta Topornicka

26.05.2022, 09:30, akt. 09:33

Koncert zatytułowany "W hołdzie Maryi i Polsce" będzie miał wymiar duchowy, patriotyczny i społeczny.

Sejny, fot. Monika Kalicka
Sejny, fot. Monika Kalicka

O szczegółach mówi poseł Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Zieliński, na którego zaproszenie słynny tenor odwiedzi Sejny.

- Będzie to koncert Andrzeja Batora, światowej sławy śpiewaka operowego i tenora, który występuje na całym świecie - w Europie, Australii i Ameryce. Na moje zaproszenie przyjedzie do naszego województwa i w najbliższą sobotę 28 maja da koncert w bazylice sejneńskiej.

Jak podkreśla poseł Zieliński, podczas koncertu będzie można wysłuchać wzruszających pieśni maryjnych i patriotycznych oraz dodatkowo pomóc poszkodowanym przez wojnę Ukraińcom.

- Maj jest miesiącem maryjnym, kiedy to ku jej czci śpiewamy pieśni. Drugim wymiarem koncertu jest patriotyzm, usłyszymy więc wiele pieśni patriotycznych. Dodatkowo podczas koncertu będzie można wspomóc uchodźców wojennych z Ukrainy, którzy przebywają na terenie Sejn. Chcemy ich wesprzeć swoją ofiarnością i hojnością. 

Koncert odbędzie się w po mszy św. o godz. 17.30 

| red: mik

ZOBACZ TEŻ:


Na 15. edycji Suwałki Blues Festiwal będzie ponad 30 koncertów

30.04.2022, 06:50

Będzie ponad 30 koncertów w wykonaniu zespołów z Polski, Litwy i Norwegii, a także warsztaty dla młodzieży i odsłonięcie kolejnej tablicy w Alei Gwiazd Bluesa. Znamy szczegóły 15. edycji Suwałki Blues Festiwal, które ujawniano (29.04) tuż przed koncertem Rozgrzewka w Suwalskim Ośrodku Kultury.


Sejneńska bazylika wzbogaciła się o nowe zabytki

21.10.2021, 08:09

Oficjalnie do rejestru zostały wpisane dwa ołtarze oraz elementy wyposażenia, znajdujące się w kaplicy Najświętszego Serca Jezusowego.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NIE TEATR

Podlaskie ToTu! - Kierunek Augustów
źródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Suwałki FM 98,6 Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok