Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Komitet Polityczny PiS powołał nowych pełnomocników regionalnych i opiekunów województw

Komitet Polityczny PiS powołał nowych pełnomocników regionalnych i opiekunów województw

autor: Edyta Wołosik

28.06.2022, 19:04, akt. 19:50

Będą nadzorować zmiany w lokalnych strukturach i współpracować z pełnomocnikami okręgowymi. Komitet Polityczny PiS zaakceptował we wtorek (28.06) nową strukturę okręgową partii i powołał 16 "opiekunów województw".

Artur Kosicki, Jacek Bogucki, Kazimierz Gwiazdowski i Jacek Sasin
Artur Kosicki, Jacek Bogucki, Kazimierz Gwiazdowski i Jacek Sasin

W Podlaskiem tzw. opiekunem został wicepremier Jacek Sasin.


- Będzie to polegać na wspieraniu nowych struktur, które powstały, czyli - w przypadku województwa podlaskiego - trzech pełnomocników okręgowych zamiast jednego, na koordynacji ich pracy. Ale też chodzi o wspieranie inicjatyw, które wymagają poparcia ze strony rządu. Chcę być łącznikiem - powiedział Polskiemu Radiu Białystok Jacek Sasin.


Komitet zaakceptował też 94 pełnomocników okręgowych ugrupowania w miejsce 41. działających dotychczas. Nowe okręgi swoim zakresem terytorialnym są dostosowane do okręgów senackich. Osoby, które mają być pełnomocnikami okręgowymi - zgodnie z decyzją kierownictwa PiS - nie mogą pełnić funkcji ministerialnych, wiceministerialnych oraz być członkami prezydium Sejmu i Senatu.

W naszym regionie pełnomocnikami okręgowymi mają być: marszałek województwa podlaskiego Artur Kosicki, poseł Kazimierz Gwiazdowski i senator Jacek Bogucki.


- Jednym z naszych wspólnych zadań będą przygotowania do nadchodzących wyborów - zaznacza Jacek Sasin i podkreśla, że takie też było założenie, by "opiekunami województw" były osoby spoza danego regionu. - Chodzi o to, by były to osoby z kierownictwa partii, ale jednocześnie spoza lokalnych - co tu dużo mówić - problemów i konfliktów, by dało to szansę na inne spojrzenie na różne sprawy - wyjaśnia.


Zmiany mają obowiązywać od 1 lipca, a formalne sprawy związane m.in. z przekazaniem dokumentacji i objęciem nadzoru nad strukturami w poszczególnych okręgach mają nastąpić do końca lipca.

Do tego czasu pełnomocnikiem PiS w naszym regionie będzie wiceminister edukacji i nauki Dariusz Piontkowski, który zgodnie z nowymi wytycznymi nie mógł zostać pełnomocnikiem okręgowym, bo pełni funkcję wiceministerialną.


źródło: PAP | red: zmj

ZOBACZ TEŻ:


Marszałek Sejmu Elżbieta Witek wzięła udział w pikniku rodzinnym w Supraślu [zdjęcia]

27.06.2022, 20:02

Nasz rząd stara się zapewnić wszystkim obywatelom bezpieczeństwo, w centrum zawsze stawia rodzinę - mówiła marszałek Sejmu Elżbieta Witek, która w poniedziałek (27.06) w Supraślu koło Białegostoku wzięła udział w Pikniku Rodzinnym zorganizowanym przez gminę Supraśl we współpracy z urzędem marszałkowskim.


Mariusz Błaszczak i Elżbieta Witek w Podlaskiem [zdjęcia]

27.06.2022, 12:31

Wicepremier, minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak i marszałek Sejmu Elżbieta Witek w poniedziałek (27.06) goszczą w województwie podlaskim. Spotkali się już z żołnierzami, którzy pracują na polsko-białoruskiej granicy.


Jarosław Kaczyński odchodzi z rządu, nowym wicepremierem - szef MON Mariusz Błaszczak

21.06.2022, 07:52

Nie jestem już w rządzie; premier Mateusz Morawiecki oraz - z tego co wiem - prezydent Andrzej Duda przyjęli moją rezygnację - oświadczył w rozmowie z PAP prezes PiS Jarosław Kaczyński. Moim następcą w randze wicepremiera będzie szef MON Mariusz Błaszczak - dodał.


Dariusz Piontkowski

7.06.2022, 07:45

"Chcemy z bezpośrednim przekazem dotrzeć do zwykłych mieszkańców, rozmawiać bezpośrednio z Polakami. Mówić im, co zrobiliśmy, czego jeszcze nie udało się skończyć, co nas czeka w najbliższych miesiącach. Potem przyjdzie czas na dalszy program, co będziemy robili w kolejnych latach, w kolejnej kadencji" - mówi Dariusz Piontkowski.

ZNAJDŹ NAS


fot. Katarzyna Turowicz
15.08.2022, 14:06, akt. 14:14

Jarmark Kamedulski w Wigrach


fot. Marta Sołtys
13.08.2022, 17:36, akt. 17:39

Zlot samochodowy w Augustowie [zdjęcia]


fot. Marta Sołtys
10.08.2022, 12:55, akt. 13:10

W Augustowie powstał kolejny mural
źródło: UM Augustów
9.08.2022, 17:22, akt. 18:15

Zakaz kąpieli w jeziorze Necko w Augustowie


źródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Suwałki FM 98,6 Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok