Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Czy Ośrodek Rehabilitacji w Suwałkach stać na huczne świętowanie jubileuszu?

Czy Ośrodek Rehabilitacji w Suwałkach stać na huczne świętowanie jubileuszu?

autor: Areta Topornicka

20.09.2023, 07:01, akt. 21.09.2023, 10:00

Jeszcze w czerwcu brakowało pieniędzy na zabiegi dla pacjentów i wypłaty dla pracowników. Ośrodek Rehabilitacji w Suwałkach znalazł się w trudnej sytuacji finansowej. Czy obecnie powinien świętować swoje 30-lecie i z tej okazji wynajmować salę w jednym z hoteli?

zdj. SP ZOZ Ośrodek Rehabilitacji w Suwałkach
zdj. SP ZOZ Ośrodek Rehabilitacji w Suwałkach

Zdziwiony jest tym suwalski radny Kamil Lauryn, który wielokrotnie poruszał sprawę sytuacji ośrodka podczas sesji rady miasta.

Jeżeli na tę imprezę są wydawane pieniądze, to chyba najpierw należy przyjrzeć się temu, co dzieje się z pracownikami ośrodka. Nie mieli oni od dłuższego czasu opłaconych składek ZUS, a świadczenia rehabilitacyjne są realizowane tylko w połowie. Tworzą się więc długie kolejki. Pacjenci muszą czekać nawet rok. Będę robił wszystko, aby wybrać się do Urzędu Marszałkowskiego w Białymstoku i przedstawić tam zarówno stanowisko pracowników,  jak i swoje.

Na dzisiejsze (20.09) obchody zaproszono wielu gości, w tym przedstawicieli władz różnych szczebli.  

Jednak zdaniem Izabeli Smacznej-Jórczykowskiej z Urzędu Marszałkowskiego w Białymstoku, organizacja tego typu spotkania nie powinna budzić kontrowersji.

Obecna sytuacja finansowa Ośrodka Rehabilitacji w Suwałkach jest stabilna. Ośrodek nie posiada zobowiązań wymagalnych. Na jubileusz 30-lecia zostali zaproszeni przede wszystkim obecni i emerytowani pracownicy, którym należą się podziękowania za ciężką pracę i codzienne zaangażowanie. Uroczystość odbędzie się przy współfinansowaniu sponsorów, którzy w większości pokryją koszty tego spotkania. Zamieszanie wokół jubileuszu jest niezrozumiałe, a same obchody nie powinny budzić żadnych kontrowersji.

Chcieliśmy na ten temat porozmawiać też z dyrektor ośrodka Ireną Łukaszuk, ale choć najpierw zgodziła się na wizytę w radiu, ostatecznie ją odwołała nie podając żadnych przyczyn.  

| red: kap

ZOBACZ TEŻ:


Trudna sytuacja Ośrodka Rehabilitacji w Suwałkach. Brakuje pięniędzy na płace

29.06.2023, 07:01

Brakuje pieniędzy zarówno na zabiegi dla pacjentów, jak i na wypłaty dla pracowników. Może dojść nawet do zwolnień.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NIETEATR AN ACT OF GOD

REKLAMA
OiFP Gala sylwestrowa
Fotolia.com
6.12.2023, 11:34, akt. 11:36

Czy wojsko uratuje suwalski basen?


źródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Suwałki FM 98,6 Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok