Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Na ulicy Wypusty w Augustowie będzie bezpieczniej

Na ulicy Wypusty w Augustowie będzie bezpieczniej

autor: Marta Sołtys

20.09.2023, 07:47

Choć powiat nie wykona na razie chodnika, o który dopominali się mieszkańcy, jeszcze w tym roku pojawi się tam między innymi dodatkowe przejście dla pieszych.

fot. Marta Sołtys
fot. Marta Sołtys

Mówi starosta Jarosław Szlaszyński.

W trosce o zapewnienie bezpieczeństwa użytkowników ruchu drogowego, szczególnie mając na uwadze pieszych, zostanie wykonane przejście przez drogę w okolicy sklepu spożywczego, zlokalizowanego w okolicy ulicy Konwaliowej. Wprowadzimy zakaz zatrzymywania się i postoju aż do ulicy Ziołowej.  Powiatowy Zarząd Dróg zajmie się tym w październiku. Po zatwierdzeniu przez właściwe organy, zmienimy tam również organizację ruchu.

O nowy, wybudowany jeszcze w tym roku chodnik zabiegały także władze miasta. Przekazały nawet powiatowi pieniądze na ten cel. Starosta jednak twierdzi, że tej inwestycji nie można teraz wykonać.

Należałoby do końca roku opracować dokumentację, uzyskać pozwolenie na budowę, wykonać, rozliczyć inwestycję i oczywiście wcześniej ogłosić przetarg. Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej „GIGA” planuje przeprowadzić tam swoje prace. Czy mamy najpierw zrobić chodnik, a potem wpuścić tam spółkę? No chyba nie. Najpierw trzeba położyć sieć ciepłowniczą, żeby schować wszystko do ziemi i dopiero potem możemy zrobić to, o co proszą mieszkańcy.

Do sprawy chodnika starostwo ma powrócić przy tworzeniu przyszłorocznego budżetu.

| red: kap

ZOBACZ TEŻ:


Ciąg dalszy sporu między miastem a powiatem o pieniądze za oświetlenie ulicy Rajgrodzkiej w Augustowie

5.09.2023, 11:06

Ratusz miał za to zapłacić 640 tysięcy złotych. Ze względu na opóźnienie inwestycji, kwoty tej jednak nie przekazał. Teraz miejscy radni zdecydowali, że pieniądze starostwo otrzyma, ale jeśli wykona chodnik przy ulicy Wypusty. Pozostałe środki pójdą na remont Nowomiejskiej oraz Wierzbnej.


Plac zabaw w dzielnicy Wypusty będzie dużo droższy niż pierwotnie zakładano

4.09.2023, 12:27

Ta wybrana w ubiegłym roku w ramach budżetu obywatelskiego inwestycja miał kosztować niecałe 90 tysięcy złotych. Ostatecznie pochłonie aż 1,4 miliona.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NIETEATR AN ACT OF GOD

REKLAMA
OiFP Gala sylwestrowa
Fotolia.com
6.12.2023, 11:34, akt. 11:36

Czy wojsko uratuje suwalski basen?


źródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Suwałki FM 98,6 Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok