Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | W Suwałkach trwają zapisy do kolejnej edycji programu "Trenuj z wojskiem"

W Suwałkach trwają zapisy do kolejnej edycji programu "Trenuj z wojskiem"

autor: Areta Topornicka

14.06.2024, 10:06, akt. 10:21

Akcja ma na celu przeszkolenie chętnych cywilów z przysposobienia obronnego. Zajęcia odbędą się w suwalskim 14. Pułku Przeciwpancernym.

Źródło fot. Gov.pl
Źródło fot. Gov.pl

Jak mówi oficer prasowy, kapitan Marta Andruszkiewicz, trening zaplanowano w sobotę 22 czerwca. 


- Można się jeszcze zapisać. Tak naprawdę zgłoszenia przyjmujemy aż do dnia poprzedzającego szkolenie. Zapraszamy wszystkich w wieku od 15 do 65 roku życia. Warunkiem jest posiadanie polskiego obywatelstwa. Wojskowi instruktorzy w trakcie 8-godzinnego będą wszystkich chętnych uczyć podstaw obsługi broni, zasad przetrwania, walki w bliskim kontakcie oraz zachowania się podczas alarmu. 


Jak dodaje kapitan Marta Andruszkiewicz do szkolenia nie trzeba się specjalnie przygotowywać.


- Wystarczy sportowy strój i butelka wody. Zapewniamy ubezpieczenie i wyżywienie, więc nic więcej nie będzie potrzebne, oprócz oczywiście dobrego humoru i chęci do działania. Po tym projekcie każdy uczestnik będzie mógł powiedzieć, że zna obsługę broni, wie jak przetrwać, jak się bronić, jak udzielić w pierwszej pomocy, jak rzucić granatem i jak nawigować. Przede wszystkim uczestnicy poznają wojsko od środka.

 

Aby zapisać się na szkolenie należy wejść na stronę internetową 14. Pułku Przeciwpancernego i zadzwonić na numer oficera prasowego.

| red: art

ZOBACZ TEŻ:


Suwalski 14. Pułk Przeciwpancerny obchodzi swoje święto

7.06.2024, 15:09

Był uroczysty apel, wojskowe awanse i pokaz żołnierskiej sprawności. Swoje święto obchodzi w piątek (7.06) 14. Pułk Przeciwpancerny w Suwałkach. Uroczystości rozpoczęły się od minuty ciszy w hołdzie polskiemu żołnierzowi, który zmarł po ataku na granicy z Białorusią.


W Suwałkach i Łomży żołnierze ochotnicy złożyli przysięgę wojskową

1.06.2024, 11:30

Ponad 40 żołnierzy ochotników złożyło w sobotę (1.06) w Suwałkach uroczystą przysięgę wojskową. Podobna uroczystość odbyła się też w Łomży, gdzie przysięgę wojskową na sztandar 18. Łomżyńskiego Pułku Logistycznego złożyło 80 żołnierzy dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej.


To będzie niepowtarzalna szansa by zwiedzić miejsca na co dzień niedostępne

15.03.2024, 09:35

14 Pułk Przeciwpancerny w Suwałkach w najbliższą sobotę (16.03) organizuje „Dzień Otwartych Koszar”. Każdy kto wybierze się do klubu garnizonowego przy ulicy Wojska Polskiego 40 będzie mógł m. in. z bliska zobaczyć sprzęt wojskowy.

ZNAJDŹ NAS

Podlaskie nas rusza - Ruszamy w Podlaskie!

Euro 2024 w Polskim Radiu Białystok


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok