Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Rozpoczął się końcowy etap generalnej przebudowy Szkoły Podstawowej w Płocicznie – Tartak

Rozpoczął się końcowy etap generalnej przebudowy Szkoły Podstawowej w Płocicznie – Tartak

autor: Iza Kosakowska

18.06.2024, 09:46, akt. 09:49

Od października ubiegłego roku, obiekt przechodzi modernizację, przez co przez cały rok szkoły młodsze klasy miały zajęcia lekcyjne w hali sportowej, a starsi uczniowie dojeżdżali do Poddubówka.

fot. Marcin Iwanowicz
fot. Marcin Iwanowicz

Chociaż uczniowie po wakacjach jeszcze nie wrócą do odnowionego budynku, to jak zapewnia dyrektor podstawówki w Płocicznie Katarzyna Gałaszewska, remont wchodzi już w końcowy etap prac.

 

- Jest już dobudowane drugie piętro, mamy nowy dach. Do położenia na nim zostały jeszcze panele fotowoltaiczne. Trwa montaż windy. Jesteśmy na etapie wybierania kolorów podłóg, ścian i drzwi. Jednocześnie w obiekcie pracują cztery różne ekipy. Będzie to jedna z nowocześniejszych szkół w regionie.

 

Obiekt doczeka się wymiany całego ogrodzenia i dodatkowych nowoczesnych rozwiązań wewnątrz zapewnia Katarzyna Gałaszewska.

 

- Będziemy mieli nowinkę, której nie ma jeszcze w żadne szkole w powiecie suwalskim, a w województwie jest niewiele. To kabina akustyczna dla uczniów z niepełnosprawnościami. Koszt jednej kabiny to koszt prawie 65 tysięcy złotych, a my chcemy mieć takie dwie. Dodatkowo też, za pieniądze z ministerstwa edukacji i nauki przebudujemy boisko. Będzie tam nowoczesna nawierzchnia ze specjalnych płyt. Najprawdopodobniej uda się te prace skończyć w wakacje.

 

W takim przypadku, uczniowie mogliby korzystać z boiska od września, a cały obiekt ma być gotowy w listopadzie. Koszt remontu to ponad 5 mln złotych. Pieniądze pochodzą głównie z rządowego programu Polski Ład.

| red: art

ZOBACZ TEŻ:


W przyszłym roku mieszkańcy i turyści będą mogli dojechać SUWER-em do Krzywego i Płociczna

11.03.2024, 06:45

Gmina Suwałki planuje zlokalizować tam dwie stacje, rozbudowując przy tym system wypożyczania rowerów miejskich, który obecnie obowiązuje wyłącznie na terenie Suwałk. Będzie to możliwe dzięki wspólnej strategii rozwoju obu samorządów.


Polonistka Elżbieta Butkiewicz ze szkoły w Płocicznie-Tartak została Klimatycznym Nauczycielem Roku

1.12.2022, 15:29

Chociaż zgłoszeń z całego kraju było bardzo dużo, to Klimatycznym Nauczycielem Roku została nauczycielka ze Szkoły Podstawowej w Płocicznie-Tartak.

ZNAJDŹ NAS

Podlaskie nas rusza - Ruszamy w Podlaskie!

Euro 2024 w Polskim Radiu Białystok
Drugi dzień Suwałki Blues Festival, 12.07.2024, fot. Marcin Iwanowicz
13.07.2024, 18:49, akt. 14.07.2024, 18:33

Trzeci, ostatni dzień Suwałki Blues Festival
źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok