Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Od 1 lipca mieszkańcy i turyści będą mogli dojechać komunikacją miejską z Suwałk bezpośrednio do Starego Folwarku

Od 1 lipca mieszkańcy i turyści będą mogli dojechać komunikacją miejską z Suwałk bezpośrednio do Starego Folwarku

autor: Iza Kosakowska

19.06.2024, 06:00, akt. 07:58

To skutek niedawnej interpelacji jednego z suwalskich radnych. W odpowiedzi, władze miasta wydłużyły miejską linię nr 2, która kończy aktualnie swój bieg w Krzywem przy siedzibie Wigierskiego Parku Narodowego.

fot. Iza Kosakowska
fot. Iza Kosakowska

Od 1 lipca mieszkańcy i turyści będą mogli dojechać komunikacją miejską z Suwałk do Starego Folwarku - relacja Izy Kosakowskiej

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


Przez całe wakacji, miejskie autobusy będą dowozić chętnych w pobliże jednej z najbardziej malowniczych plaż z widokiem na wigierski klasztor. To także jedna z nielicznych plaż na Suwalszczyźnie gdzie bezpieczeństwa kąpiących się będą pilnowali ratownicy.


Jak wyjaśnia kierownik Zakładu Komunikacji Miejskiej w Suwałkach Ewa Żegaczewska, autobus będzie kursował raz dziennie -  rano wyjeżdżał z Suwałk a po popołudniu wracał do miasta.  


- W dni robocze kurs będzie wyjeżdżał o 9:44 z ulicy Nowomiejskiej i jechał przez Wigierski park Narodowy, aż do Starego Folwarku.  

 

Powrót ze Starego Folwarku zaplanowano przed 16:00.  Takie kursy o nieco innych porach będą także w soboty, oraz niedziele i święta. Pojawi się także dodatkowy, wieczorny kurs powrotny z wigierskiego parku. 

  

Ewa Żegaczewska podkreśla, że dzieci i młodzież z suwalską kartą mieszkańca będą podróżować bezpłatnie, pozostali na kurs do Starego Folwarku będą musieli zapłacić. 


- Bilet ulgowy będzie kosztował, 4 złote, normalny 8.  Należy pamiętać, że takich biletów nie kupimy u kierowcy, a jedynie przez aplikację lub w kioskach na terenie Suwałk.   


Dodatkowe autobusy do Starego Folwarku będą kursować do końca sierpnia.

| red: miw

ZOBACZ TEŻ:


Wraca pomysł, aby latem autobusy miejskie dowoziły mieszkańców Suwałk do plaży w Starym Folwarku

5.06.2024, 09:07

Chodzi o wydłużenie kursu linii nr 2, która kończy aktualnie swój bieg w Krzywem. Od lat, mimo kolejnych wniosków i apeli m.in. suwalskich radnych poprzednich kadencji nie udało się takiego kursu uruchomić.


Komunikacja miejska w Suwałkach kosztuje coraz więcej

13.06.2023, 12:02

W ubiegłym roku władze Suwałk dołożyły około 9 mln zł do funkcjonowania komunikacji miejskiej. Stało się tak, mimo że liczba pasażerów wzrosła o niemal jedną piątą.

ZNAJDŹ NAS

Podlaskie nas rusza - Ruszamy w Podlaskie!

Euro 2024 w Polskim Radiu Białystok
Drugi dzień Suwałki Blues Festival, 12.07.2024, fot. Marcin Iwanowicz
13.07.2024, 18:49, akt. 14.07.2024, 18:33

Trzeci, ostatni dzień Suwałki Blues Festival
źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok