Radio Białystok | Wiadomości | Wiadomości Studio Suwałki | Wiadomości Studia Suwałki: Mieszkańcy ulicy Nadrzecznej w Augustowie chcą, aby było tam bezpieczniej
Mieszkańcy ulicy Nadrzecznej w Augustowie domagają się od powiatu zwiększenia bezpieczeństwa na ich drodze. Złożyli w tej sprawie dwie petycje. Jak piszą jest to trasa często wybierana przez kierowców przez co jest na niej niebezpiecznie.
Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.
Pierwsza petycja dotyczy zamontowania progów spowalniający na ulicy Nadrzecznej. Augustowianie zwracają w niej uwagę na duży ruch oraz na nadmierną prędkość z jaką poruszają się samochody. I to zdaniem wnioskodawcy oraz radnego powiatowego Dariusza Szkiłądzia jest największym problemem.
- Bardzo poważny problem tworzy się w godzinach wieczornych oraz nocnych. Wówczas kierowcy lekceważąc przepisy ruchu drogowego jeżdżą z zawrotną prędkością, tworząc tym samym poważne zagrożenie.
Augustowianie apelują również o zmianę organizacji ruchu na sąsiedniej ulicy Nowomiejskiej. Obecnie na jej części obowiązuje ruch jednokierunkowy. Wnioskodawcy chcą wprowadzenie tam ruchu dwukierunkowego.
- Organizacja ruchu prowadzi kierowców w kierunku ulicy Nadrzecznej. Przywrócenie ruchu dwukierunkowego na ulicy Nowomiejskiej na odcinku od Wierzbnej do Mostowej spowoduje, że część podróżnych wykorzysta tę ulicę by dojechać na ulicę Mostową.
Z petycją częściowo zgadza się radna Elżbieta Puczyłowska.
- Myślę, że sensowniejsze będzie zamontowanie tych progów jedynie na okres wakacyjny. Zrobienie tego na cały rok będzie tylko problemem dla mieszkańców ulicy Nadrzecznej, którzy będą niszczyli sobie nadwozia samochodów.
Starosta Piotr Rusiecki obiecał zająć się sprawą.
- Na pewno podejmiemy adekwatne decyzje do potrzeb mieszkańców. Zrobimy to pewnie już w najbliższym czasie.
Obie petycje otrzymał również komendant powiatowy policji w Augustowie.
| red: art
Ma to ułatwić działalność rolnikom oraz przedsiębiorcom z gminy Lipsk. Drogą wojewódzką z Augustowa do Lipska mogą poruszać się już samochody powyżej 14 ton. Do tej pory było to zakazane.
Jest projekt i pozwolenie, brakuje tylko pieniędzy na zrealizowanie inwestycji. Radni sejmikowi PiS i mieszkańcy powiatu augustowskiego apelują do zarządu województwa podlaskiego o przebudowę drogi 662 Augustów-Suwałki.
Budowa drogi ekspresowej S8 z Białegostoku przez Augustów do Suwałk mogłaby zostać sfinansowana z Funduszu Bezpieczeństwa i Obronności w ramach Krajowego Planu Odbudowy. Takie rozwiązanie proponuje poseł PiS Jarosław Zieliński.