Radio Białystok | Wiadomości | Wiadomości Studio Suwałki | Wiadomości Studia Suwałki: Nieszczęśliwe walentynki. Policja bada okoliczności śmierci 27-letniej kobiety
Augustowska prokuratura bada sprawę śmierci 27-latki. Dziewczynę, nie dającą znaku życia, znalazł w walentynki jej partner. Jak na razie nie zostały nikomu postawione zarzuty.
Do zdarzenia doszło w sobotę (14.02) w jednej z miejscowości pod Augustowem. Para spędzała tam wieczór w balii ogrodowej na prywatnej posesji. W pewnym momencie mężczyzna znalazł swoją partnerkę nieprzytomną w wodzie. Mimo wezwania pogotowia i akcji ratunkowej życia dziewczyny nie udało się uratować.
Teraz okoliczności oraz przyczyny śmierci 27-latki bada augustowska policja pod nadzorem prokuratury rejonowej. Śledczy sprawdzają, czy zdarzenie to było jedynie nieszczęśliwym wypadkiem, czy przyczyniły się do niego osoby trzecie.
Przeprowadzono już oględziny miejsca wypadku oraz przesłuchano partnera ofiary. Nie usłyszał on żadnych zarzutów, a po złożeniu zeznań został wypuszczony do domu. W tej sprawie nie zatrzymano również innych osób.
Zostanie teraz przeprowadzona sekcja zwłok.
Na rok więzienia w zawieszeniu skazał w środę (4.02) Sąd Rejonowy w Białymstoku kierowcę miejskiego autobusu w związku z wypadkiem, w którym zginął pasażer. Mężczyznę przycisnęły zamykające się drzwi, a gdy pojazd ruszył, upadł on na jezdnię i zmarł wskutek obrażeń.
Podlaskie województwem z najmniejszą liczbą ofiar śmiertelnych wypadków w kraju i najlepszą wykrywalnością przestępstw ogółem. Tak wynika z podsumowania minionego roku w policji.
Przed wchodzeniem na lód na jeziorach ostrzegają augustowscy ratownicy, policjanci oraz strażacy. Mimo iż od kilku tygodni mamy siarczyste mrozy, służby zgodnie podkreślają - nigdy nie mamy pewności, czy lód jest wystarczająco bezpieczny i stabilny. Swoją wiedza dzielą się też z najmłodszymi mieszkańcami miasta.