Radio Białystok | Wiadomości | Wiadomości Studio Suwałki | Wiadomości Studia Suwałki: Prawie 4 miliony złotych na zmiany przy ulicy Wojska Polskiego
Ulica Wojska Polskiego w Suwałkach ma się zmienić w wygodniejszą i bezpieczniejszą trasę dla pieszych i rowerzystów. Miasto ogłosiło właśnie przetarg na budowę nowego ciągu pieszo-rowerowego oraz poprawę oświetlenia. Inwestycja ma kosztować prawie 4 mln zł.
Chodzi o fragment od ulicy Spokojnej do ulicy Leśnej. Planowane prace obejmą budowę nowoczesnego ciągu pieszo-rowerowego, chodników oraz poprawę oświetlenia wzdłuż ulicy Wojska Polskiego. Miasto chce też lepiej doświetlić przejścia dla pieszych i przejazdy rowerowe, tak by poruszanie się tą trasą było bezpieczniejsze po zmroku.
Inwestycję podzielono na dwa odcinki. Pierwszy, od ulicy Spokojnej do Sportowej, obejmie między innymi budowę ciągu pieszo-rowerowego, chodników, montaż wiaty przystankowej z oświetleniem solarnym oraz wymianę ulicznych lamp na energooszczędne. Drugi odcinek, od Sportowej do Leśnej, zakłada podobne prace, a dodatkowo przebudowę sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic Sportowej, Wojska Polskiego i rotmistrza Kazimierza Ptaszyńskiego.
W projekcie mają pojawić się też rozwiązania poprawiające bezpieczeństwo rowerzystów. Jednym z nich będzie system aktywnych punktów świetlnych LED, które będą reagowały na ruch i doświetlały przejazdy.
Miasto przeznaczyło na tę inwestycję prawie 4 miliony złotych z funduszy unijnych. Oferty w przetargu można składać do 21 maja, a wykonawca będzie miał 14 miesięcy od podpisania umowy na zrealizowanie całego zadania.
| red: art
Rower miejski w Suwałkach drożeje – w tym roku ceny wzrosły nawet dwukrotnie. Najbardziej odczują to osoby korzystające z dłuższych przejazdów.
Czy z Augustowa będzie można dojechać rowerem do granicy? Wójt gminy Płaska proponuje budowę ścieżki rowerowej, która połączy miasto nad Nettą z granicą państwa. Trasa miałaby prowadzić przez Puszczę Augustowską wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 672.
Wraz z pierwszymi cieplejszymi dniami na ulice Suwałk wróciły miejskie rowery. System SUWER ponownie ruszył i czeka na mieszkańców. To dobra wiadomość dla tych, którzy wybierają szybkie i ekologiczne przemieszczanie się po mieście.