Radio Białystok | Wiadomości | Wiadomości Studio Suwałki | Wiadomości Studia Suwałki: Nowe parkingi mają rozwiązać problem mieszkańców Suwałk
W Suwałkach ruszyły kolejne działania, które mają rozwiązać problem braku miejsc postojowych. Miasto rozpoczęło budowę parkingu między ulicami Witosa i Obozową, a równocześnie przygotowuje już następne inwestycje w różnych lokalizacjach. To odpowiedź na potrzeby mieszkańców, którzy od dawna zwracali uwagę na zły stan nawierzchni i zbyt małą liczbę miejsc do parkowania przy osiedlach i różnych placówkach.
Prace już rozpoczęły się w północnej części miasta na sięgaczu pomiędzy ulicami Witosa i Obozową. Inwestycja obejmuje nie tylko sam parking, ale też przebudowę jezdni i chodników. Jak podkreślają urzędnicy, ta część osiedla od dawna wymagała uporządkowania, bo nawierzchnia jest w bardzo złym stanie. Droga jest dla mieszkańców ważna ponieważ znajduje się w bliskim sąsiedztwie kościoła, ale też stanowi dojazd do marketu oraz skrót do ulicy Tysiąclecia Litwy. Parking między Witosa i Obozową ma kosztować blisko 700 tys. zł.
Równolegle Suwałki ogłosiły przetarg na budowę nowego parkingu przy Przedszkolu numer 10 przy ulicy Nowomiejskiej. To inwestycja przygotowywana wspólnie z Suwalską Spółdzielnią Mieszkaniową, która dołoży do niej 120 tysięcy złotych. Miasto czeka na oferty do 2 czerwca, a wybrany wykonawca będzie miał pół roku na wybudowanie nowych miejsc postojowych.
To nie koniec planów związanych z rozbudową infrastruktury parkingowej. Jeszcze w tym roku samorząd chce rozpocząć budowę kolejnego parkingu na Osiedlu II, znajdującego się w ścisłym centrum miasta. Tam problem z parkowaniem mieszkańcy zgłaszali wielokrotnie na przestrzeni lat.
| red: art
Miłośnicy przyrody, mogą odetchnąć z ulgą. Lipa o którą walczyli mieszkańcy Suwałk nie zostanie wycięta. Chodzi o drzewo przy parkingu na ulicy Noniewicza, które w związku z modernizacją nawierzchni miało zostać usunięte.
Dzięki tym pieniądzom zdegradowany teren w centrum miasta zostanie uporządkowany. Suwałki otrzymały 400 tysięcy złotych z Funduszu Wsparcia Gmin i Powiatów na budowę drogi i parkingów pomiędzy ulicami Noniewicza, Waryńskiego i Wesołą. Zaniedbany fragment do tej pory szpecił miejską przestrzeń.
W związku z tym kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami również na ulicy Pułaskiego. Na wysokości supermarketu całkowicie wyłączony jest prawy pas ruchu.