Radio Białystok | Wiadomości | Wiadomości Studio Suwałki | Wiadomości Studia Suwałki: Włamał się do garażu i ukradł narzędzia warte 15 tysięcy
15 lat więzienia za kradzież narzędzi wartych 15 tysięcy złotych. Taka kara grozi 59-latkowi zatrzymanemu przez suwalskich policjantów.
O szczegółach mówi oficer prasowy Komendanta Miejskiego Policji w Suwałkach podkomisarz Karol Górski.
- Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach otrzymał zgłoszenie o kradzieży elektronarzędzi. Mundurowi ustalili, że wieczorem w Płocicznie, doszło do kradzieży z włamaniem do garażu skąd skradziono szlifierki, pilarki, klucze, zakrętarki, ładowarki i baterie. Pokrzywdzony oszacował straty na 15000 złotych – mówi Karol Górski.
Policjanci szybko namierzyli podejrzanego, który – jak się okazało – nie po raz pierwszy wszedł w konflikt z prawem.
- Kilka dni po kradzieży mundurowi zatrzymali 59 - latka. Mężczyzna przyznał się do popełnionych przestępstw. Usłyszał już zarzuty kradzieży z włamaniem w warunkach recydywy. Teraz za swoje postępowanie odpowie przed sądem – dodaje Karol Górski.
Za kradzież z włamaniem w warunkach recydywy grozi kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności.
Jechał 186 kilometrów na godzinę tam, gdzie obowiązuje ograniczenie do 70. Suwalscy policjanci zatrzymali 26-letniemu kierowcy prawo jazdy, a sprawa trafi teraz do sądu.
W Suwałkach policjanci zatrzymali mężczyznę, który niszczył auta na parkingach. Wandal rysował je ostrym narzędziem. Poszkodowani oszacowali straty na ponad 26 tys. zł.
Nie dość, że staranował cztery zaparkowane samochody, to jeszcze uszkodził schody do komendy i uciekł z miejsca zdarzenia. 30-latek z Suwałk usłyszał już m.in. zarzut zniszczenia mienia w warunkach recydywy.