Radio Białystok | Wiadomości | Wiadomości Studio Suwałki | Wiadomości Studia Suwałki: Rodzice mogą zgłaszać dzieci do nowego żłobka w Filipowie
To ważna inwestycja dla rodzin z najmłodszymi dziećmi. W Filipowie oficjalnie oddano do użytku nowy żłobek publiczny, który powstał przy ulicy Marii Konopnickiej, w miejscu po dawnym obiekcie handlowym, niedaleko kościoła i szkoły.
Placówka ma rozpocząć działalność 30 czerwca. Jak mówi wójt Tomasz Rogowski, trwa już nabór, a nowy żłobek jest gotowy na przyjęcie dzieci.
- Jest to praktycznie w stu procentach nowy obiekt, nowoczesny, z klimatyzacją, rekuperacją, dostosowany zgodnie z przepisami i obowiązującymi normami. Aktualnie jesteśmy na etapie naboru, który został wydłużony do 12 czerwca. W nowym żłobku mamy miejsce dla 19 dzieci. Mamy już powołanego dyrektora - pełniącego obowiązki, oraz wybrane opiekunki. Żłobek będzie czynny od godziny 6.30 do godziny 16.30, czyli przez 10 godzin - mówi wójt Tomasz Rogowski
Jak dodaje wójt, żłobek ma być nie tylko miejscem opieki, ale też przestrzenią wspierającą rozwój najmłodszych. Dzieci będą mogły korzystać z różnych zajęć, a posiłki mają być przygotowywane przez szkolną kuchnię.
- Będą różnego rodzaju zajęcia rozwijające - sportowe, muzyczne, intelektualne. Mamy też taką dużą tablicę interaktywną, na której dzieci będą mogły rysować i uczyć się podstaw pisania. Żywność będzie produkowana i przygotowywana przez kuchnię w szkole, która również znajduje się na tej samej ulicy co żłobek. Sanepid wydał pozytywną decyzję na to, że spełniamy wymogi jako szkoła, i możemy dostarczać posiłki również do żłobka. Więc nie będzie tam cateringu, tylko świeże lokalne jedzenie. - dodaje wójt Tomasz Rogowski
Budowa Żłobka Publicznego w Filipowie kosztowała ponad 3 mln zł i była możliwa dzięki pieniądzom z Polskiego Ładu i KPO.
| red: art
Wiadomo już jak będą wyglądały murale na ścianach pierwszego żłobka w Filipowie. Gmina wycofała się jednak z nadania placówce nazwy.
Władze gminy podpisały właśnie umowę na przebudowę i adaptację budynku, w którym będzie znajdować się nowa siedziba. Inwestycja opiewa na 2,8 mln zł.
W Filipowie powstanie pierwszy żłobek. Zapewni opiekę 20 dzieciom. Na ten cel gmina przeznaczy łącznie 2,8 mln zł. Zdobyła je dzięki dofinansowaniu z Programu Maluch+ i z Polskiego Ładu.