Radio Białystok | Wiadomości | Wiadomości Studio Suwałki | Wiadomości Studia Suwałki: Jechał 151 km/h i nie przyjął mandatu
Dużymi kłopotami zakończyła się brawurowa jazda 47 – latka. Mieszkaniec powiatu białostockiego przejeżdżając przez jedną z podaugustowskich miejscowości przekroczył dozwoloną prędkość o 61 km/h.
Magdalena Sierzputowska z miejscowej komendy, pirata drogowego policjanci zatrzymali podczas rutynowych czynności.
- Policjanci z augustowskiej drogówki sprawdzali, czy kierowcy przestrzegają ograniczeń prędkości poza obszarem zabudowanym w jednej z miejscowości na terenie powiatu augustowskiego. Mundurowi zatrzymali do kontroli Dacię. 47-latek jechał z prędkością 151 km/h. Tym samym mężczyzna przekroczył dopuszczalną na tym odcinku drogi prędkość.
Mężczyzna za swój czyn poniósł już surową karę, ale to nie koniec jego kłopotów.
- Mieszkaniec powiatu białostockiego stracił prawo jazdy i został ukarany mandatem w wysokości 2000 złotych oraz 14 punktami. Mężczyzna odmówił jednak jego przyjęcia, mundurowi sporządzili więc stosowną dokumentację i kierowca za przekroczenie prędkości odpowie teraz przez sądem.
Według danych policyjnych prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych. Mundurowi apelują o zgłaszania przypadków zauważenia przekroczenia dozwolonej prędkości za pomocą Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.
| red: art
O niemal 100 km/h przekroczył dozwoloną prędkość 42-letni kierowca jadący trasą S8. W Złotorii kamera policyjnego wideorejestratora nagrała Volkswagena pędzącego 213 km/h w miejscu, gdzie obowiązywało ograniczenie do 120.
Jeden z pierwszych kierowców w Suwałkach poniósł konsekwencje po zmianie przepisów dotyczących niebezpiecznej jazdy. 21-latek driftował na parkingu pod jednym z marketów, narażając siebie, pasażerów i innych uczestników ruchu. Zgodnie z nowymi przepisami stracił prawo jazdy na trzy miesiące i został ukarany wysokim mandatem.
Jechała ekspresówką rowerem, a gdy zatrzymali ją policjanci, tłumaczyła, że tak poprowadziła ją nawigacja. Mowa o 33-letniej obywatelce Norwegii, która złamała przepisy i ryzykowała własnym życiem na drodze ekspresowej S61 w pobliżu Suwałk.