Domek Napoleona to miejsce pełne legend, choć prawdziwa jego historia - każdej zaprzecza.
Zaczyna się w środku lasu, a kończy w rezerwacie Pokazowym Żubrów. "Żebra Żubra" w Puszczy Białowieskiej - pierwsza leśna ścieżka przyrodnicza w Polsce ma już blisko 50 lat.
Historia tego małego, klasycystycznego Białego Dworku w Supraślu sięga 1822 roku. Znajduje się on na początku Bulwarów nad rzeką Supraśl i jest siedzibą Parku Krajobrazowego Puszczy Knyszyńskiej.
Niektórzy ją czują, inni są sceptyczni. Niewątpliwie jednak Miejsce Mocy w Puszczy Białowieskiej kryje jakieś tajemnice.
To miejsce które przyciąga nie tylko latem. Plaża w Dojlidach ma swoją historię i jest świetnym miejscem nie tylko dla miłośników słonecznych i wodnych kąpieli, ale także wędkarzy, ornitologów czy żeglarzy.
Po ulicach Białegostoku mknie nie tylko jeden czerwony zabytkowy autobus. Nie mniejszym zainteresowaniem niż "Ogórek", cieszą się też wycieczki nieco młodszym Jelczem 120M - mówi przewodnik PTTK Katarzyna Pierwienis.
Od czerwca do końca sierpnia w każdą niedzielę warto przejechać się tzw. "Ogórkiem". To okazja by poznać miasto i historię - mówi przewodnik RO PTTK Katarzyna Pierwienis.
Puszcza Białowieska to jeden z ostatnich i największych fragmentów lasu pierwotnego nizin europejskich. Odwiedzają go tysiące turystów. Wyjątkową okazją by poznać ją od środka jest przejażdżka kolejką wąskotorową.
To jedno z najbardziej lubianych miejsc i bez względu na pogodę odwiedza je wielu turystów. Być może dlatego, że wyprawa przez kładkę Śliwno-Waniewio to jedna wielka przygoda.
To okazja by za darmo z przewodnikiem poznać historię najciekawszych miejsc w Białymstoku. Regionalny Oddział PTTK rozpoczyna cykl spacerów pod hasłem LATO Z ZABYTKAMI.