Wybory parlamentarne 2023 - znamy wszystkich kandydatów do Sejmu i do Senatu w województwie podlaskim

8 września 2023

stock.adobe.com
stock.adobe.com

Wybory do Sejmu

W województwie podlaskim w wyborach do Sejmu (okręg podlaski numer 24) oprócz 6 komitetów ogólnopolskich (Koalicyjny Komitet Wyborczy Koalicja Obywatelska PO .N IPL Zieloni, Koalicyjny Komitet Wyborczy Trzecia Droga Polska 2050 Szymona Hołowni - Polskie Stronnictwo Ludowe, Komitet Wyborczy Bezpartyjni Samorządowcy, Komitet Wyborczy Konfederacja Wolność i Niepodległość, Komitet Wyborczy Nowa Lewica, Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość), kandydatów wystawią także 4 komitety, którym nie udało się zarejestrować list kandydatów na posłów w okręgach wyborczych w całym kraju.

Do tych komitetów należą takie komitety jak Komitet Wyborczy Normalny Kraj (liderem listy jest Krzysztof Nagrabski), Komitet Wyborczy Polska Jest Jedna (liderem listy jest Dariusz Maliszewski), Komitet Wyborczy Polska Liberalna Strajk Przedsiębiorców (liderem listy jest Ewelina Krystyna Lesiak), Komitet Wyborczy Wyborców Ruchu Dobrobytu i Pokoju (liderem listy jest Rafał Zalewski).

Pełną listę kandydatów do Sejmu w województwie podlaskim można odnaleźć w serwisie informacyjnym przygotowanym przez Państwową Komisję Wyborczą.


Wybory do Senatu

W wyborach do Senatu województwo podlaskie podzielone jest na trzy okręgi. Z każdego z nich senatorem zostanie jeden kandydat (w wyborach do Senatu obowiązują jednomandatowe okręgi wyborcze).

Z okręgu numer 59 (powiat augustowski, grajewski, kolneński, łomżyński, moniecki, sejneński, suwalski, zambrowski, oraz miasta na prawach powiatu Łomża i Suwałki) wystartuje Cezary Cieślukowski (Koalicyjny Komitet Wyborczy Trzecia Droga Polska 2050 Szymona Hołowni - Polskie Stronnictwo Ludowe), Adam Kiełczewski (Komitet Wyborczy Konfederacja Wolność i Niepodległość) i Marek Adam Komorowski (Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość).

Z okręgu numer 60 (powiat białostocki, sokólski oraz miasto na prawach powiatu Białystok) wystartuje Mariusz Krzysztof Gromko (Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość), Zbigniew Cezary Kasperczuk (Komitet Wyborczy Konfederacja Wolność i Niepodległość) i Maciej Zenon Żywno (Koalicyjny Komitet Wyborczy Trzecia Droga Polska 2050 Szymona Hołowni - Polskie Stronnictwo Ludowe).

Z okręgu numer 61 (powiat bielski, hajnowski, siemiatycki, wysokomazowiecki) wystartuje Anna Bogucka (Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość), Bartosz Malewski (Komitet Wyborczy Konfederacja Wolność i Niepodległość) i Sławomir Jerzy Snarski (Koalicyjny Komitet Wyborczy Koalicja Obywatelska PO .N IPL Zieloni).


Wybory parlamentarne 2023. Debata w Polskim Radiu Białystok o bezpieczeństwie Polaków

Edukacja, zdrowie, bezpieczeństwo i gospodarka. Tym tematom poświęcamy czwartkowe debaty przedwyborcze.
źródło: www.radio.bialystok.pl​

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok