Radio Białystok | Wybory prezydenckie | Dariusz Piontkowski: wybór Andrzeja Dudy na prezydenta gwarantuje kontynuowanie reform

Dariusz Piontkowski: wybór Andrzeja Dudy na prezydenta gwarantuje kontynuowanie reform

21.06.2020, 17:01, akt. 17:06

Minister edukacji i szef podlaskich struktur PiS Dariusz Piontkowski przekonywał w niedzielę (21.06) w Hajnówce, że głosowanie w najbliższych wyborach na obecnego prezydenta Andrzeja Dudę gwarantuje kontynuowanie reform, modernizowanie kraju i podejmowanie działań na rzecz Polaków.

fot. Renata Reda
fot. Renata Reda

Dariusz Piontkowski w niedzielę bierze udział w spotkaniach z mieszkańcami w kilku miejscowościach w Podlaskiem, gdzie zachęca do oddania głosu w najbliższych wyborach na Andrzeja Dudę.

To jest moment, w którym Polacy będą decydowali o tym, czy Polska w najbliższych kilku latach będzie krajem, w którym będzie można spokojnie kontynuować reformy, czy Polska będzie nadal się modernizowała, gdzie będą przeprowadzone działania, które będą służyły Polakom, czy wręcz przeciwnie, przy negatywnym wyborze, można powiedzieć wojny politycznej i niepokojów w Polsce

- mówił.

Dariusz Piontkowski mówił, że Andrzej Duda przez ostatnie pięć lat rządzenia pokazał jak można współpracować z rządem, większością parlamentarną dla dobra Polski. Wymienił, że przez ten czas dzięki m.in. z inicjatywy prezydenta udało się zmienić politykę społeczną by Polakom żyło się lepiej. - Stąd m.in. te ambitne programy społeczne, kosztujące co prawda wiele miliardów złotych, ale programy, które pozwoliły zlikwidować praktycznie biedę w naszym kraju - mówił minister.

Wśród programów wymienił program 500 plus, który pomógł przede wszystkim rodzinom wielodzietnym czy wzrost minimalnej emerytury i renty, a także wzrost minimalnego wynagrodzenia.

Dariusz Piontkowski podkreślił też, że Andrzej Duda odegrał ogromną rolę w zmianie polityki zagranicznej, gdzie Polska staje się "podmiotem tej polityki". 

Zaczynamy walczyć o polskie interesy, sprzeciwiamy się czasem decyzjom państw zachodnich. To oczywiście nie budzi zadowolenia z tamtej strony, przywódcy państw zachodnich nie są przyzwyczajeni do tego, że powinni liczyć się ze zdaniem państw i przywódców państw Europy środkowo-wschodniej. Ale stopniowo udaje nam się ten upór przezwyciężyć

- mówił Dariusz Piontkowski i - jak dodał - jedynym gwarantem kontynuowania takiej polityki jest Andrzej Duda.

Mówił, że aby kontynuować dobrą politykę dla Polski, potrzebne jest współpraca i gwarantem tej współpracy jest Duda. Dariusz Piontkowski wskazał, że w obecnym układzie, gdy Senatem zarządza "totalna opozycja" brak jest współpracy. 

Obawiamy się, że gdyby którykolwiek z kandydatów "totalnej opozycji" zwyciężył w tych wyborach, to niestety mechanizm byłby taki sam. Zamiast myśleć i działać na rzecz Polaków, mielibyśmy do czynienia z totalną wojną, próbą niszczenia wszystkich inicjatyw podejmowanych przez większość parlamentarną

- mówił Dariusz Piontkowski.

Dariusz Piontkowski przypomniał też, że w sobotę Duda odwiedził region, był m.in. w Białymstoku. Podczas spotkań - jak mówił minister - wskazywał na wsparcie wszystkich regionów, nie tylko dużych. Przypomniał, że w Podlaskiem to m.in. powrót do projektów infrastrukturalnych jak budowa drogi via Carpatia, czy wsparcie budowy dróg w ramach funduszu dróg samorządowych.

Podkreślał też znaczenie tradycyjnej rodziny i wsparcie jej przez prezydenta Andrzeja Dudę.

źródło: PAP | red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Andrzej Duda w Podlaskiem: proszę byście mi zaufali i powierzyli prowadzenie polskich spraw [zdjęcia]

20.06.2020, 12:56

Te wybory będą decydowały o Polsce na następne lata; proszę byście mi zaufali jeszcze raz i powierzyli prowadzenie polskich spraw - mówił w sobotę (20.06) prezydent Andrzej Duda podczas spotkania z mieszkańcami Grajewa. Tego dnia odwiedza także inne podlaskie miasta.


W Suwałkach powstał społeczny komitet poparcia Andrzeja Dudy

16.06.2020, 15:28

Komitet liczy ponad 200 osób. Tworzą go m.in. samorządowcy, szefowie instytucji, nauczyciele, sołtysi, druhowie OSP i rolnicy.


Jarosław Gowin: Andrzej Duda gwarantuje współpracę ośrodka prezydenckiego z rządem

15.06.2020, 13:22

Andrzej Duda gwarantuje współpracę ośrodka prezydenckiego z rządem i większością sejmową - tak do głosowania na ubiegającego się o reelekcję prezydenta namawiał w poniedziałek (15.06) w Białymstoku lider Porozumienia Jarosław Gowin.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
Nowy tytul


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok