Radio Białystok | Wybory prezydenckie | Prezydent: nie tylko uratujemy gospodarkę, ale wrócimy na drogę dynamicznego rozwoju

Prezydent: nie tylko uratujemy gospodarkę, ale wrócimy na drogę dynamicznego rozwoju

30.06.2020, 10:13, akt. 10:47

Nie tylko uratujemy gospodarkę, ale wrócimy na drogę rozwoju, takiego dynamicznego rozwoju, jaki był przez ostatnie prawie pięć lat; to jest moje wielkie pragnienie, taką politykę chcę prowadzić - zapowiedział w poniedziałek (29.06) w Kwidzyniu (woj. pomorskim) prezydent Andrzej Duda.

Andrzej Duda w Białymstoku, fot. Sylwia Krassowska
Andrzej Duda w Białymstoku, fot. Sylwia Krassowska

Prezydent mówił na spotkaniu z mieszkańcami Kwidzynia (woj.pomorskie), że Microsoft zainwestuje w Polsce 1 mld USD a Google - 2 mld USD, dlatego, że Polska dobrze rozwija się gospodarczo, że jest prowadzona mądra polityka, a przede wszystkim dlatego, że jest wzmacniane polskie bezpieczeństwo.


To są setki miejsc pracy dla młodych ludzi, dla młodych inżynierów, w najnowocześniejszych technologiach, na najnowocześniejszych stanowiskach. Taką Polskę ja chcę budować i taką buduję i ona jest dzisiaj faktem, zaczyna się wreszcie stawać faktem - mówił ubiegający się o reelekcję prezydent.


Według niego dzisiaj potrzebna jest też "wielka dbałość o to, by Polska wyszła z kryzysu wywołanego koronawirusem". 


100 mln zł wypłacono przedsiębiorcom - wypłaca się cały czas, bo to jest miliard złotych dziennie - na ratowanie miejsc pracy. Tylko tutaj w państwa powiecie kwidzyńskim firmy otrzymały 87 mln zł, 553 firmy; tylko w Kwidzyniu i okolicach zostało osłoniętych prawie 4,5 tys. miejsc pracy - powiedział Andrzej Duda.


Jak dodał, "to jest polityka, która wymagała odwagi, bo trzeba było rzucić wszystko na jedną kartę". "Tak, ratujemy gospodarkę. Tak, wykładamy te pieniądze. Tak, trzeba to zrobić. Tak, to się będzie Polsce opłacało, nam opłacało. Osiągamy wyniki i jestem z tego ogromnie dumny" - mówił prezydent.

Wyraził przekonanie, że "nie tylko uratujemy gospodarkę, ale przede wszystkim, że wrócimy dzięki temu na drogę rozwoju, takiego dynamicznego rozwoju, jaki był przez ostatnie prawie pięć lat". Dodał, że pomiędzy 2016-2019 rokiem średni wzrost gospodarczy w Polski to 4,3 proc. PKB.

"Chcę, żebyśmy do tego wrócili i jeszcze przyspieszyli. To jest w tej chwili moje wielkie pragnienie, taką politykę chcę prowadzić" - zadeklarował Andrzej Duda.


źródło: PAP | red: sk

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

ZOBACZ TEŻ:


Marszałek Artur Kosicki podziękował w Przytułach wszystkim mieszkańcom Podlaskiego za udział w wyborach

29.06.2020, 17:56

Podlaskie odnotowało rekordową w swojej historii ponad 60-procentową frekwencję.


Andrzej Duda wygrał w każdej z gmin powiatów augustowskiego, suwalskiego i sejneńskiego

29.06.2020, 13:41

Nawet w litewskim Puńsku, którego wójt Witold Liszkowski oficjalnie poparł Rafała Trzaskowskiego. W Suwałkach urzędujący prezydent otrzymał nieco ponad 44 procent głosów, w Augustowie ponad 46 procent, a w Sejnach - ponad 42 procent.


PKW policzyła głosy: Andrzej Duda - 43,50 proc., Rafał Trzaskowski - 30,46 proc.

30.06.2020, 06:59

Według danych ze wszystkich obwodów Andrzej Duda uzyskał 43,50 proc. głosów, Rafał Trzaskowski - 30,46 proc., a Szymon Hołownia - 13,87 proc. - poinformował we wtorek (30.06) przewodniczący PKW Sylwester Marciniak.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

"Ojciec Chrzestny" Mario Puzo

Pływanie na Byle Czym - Pływające co nieco

W 9 tygodni po Podlasiu


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok