Radio Białystok | Wybory prezydenckie | Rafał Trzaskowski na "Arenie prezydenckiej" w Lesznie

Rafał Trzaskowski na "Arenie prezydenckiej" w Lesznie

7.07.2020, 09:25, akt. 09:28

Kandydat Koalicji Obywatelskiej na urząd prezydenta i wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej wziął udział w organizowanej przez jego sztab wyborczy "Arenie prezydenckiej" w Lesznie.

Rafał Trzaskowski w Białymstoku, fot. Sylwia Krassowska
Rafał Trzaskowski w Białymstoku, fot. Sylwia Krassowska

Rafał Trzaskowski powiedział, że w zakresie polityki energetycznej należy postawić na odnawialne źródła energii i zaproponował 10 tysięcy złotych dla każdej rodziny na wymianę pieca węglowego.


"Dzisiaj walka z kryzysem klimatycznym jest niesłychanie istotna, jest absolutnym priorytetem. Temu oczywiście musi towarzyszyć transformacja polskiej gospodarki, całego sektora energetycznego. Przede wszystkim musimy stawiać na odnawialne źródła energii i negocjować olbrzymie pieniądze z Unii. W tej sprawie absolutnie jestem gotów do współpracy z rządzącymi. Wykorzystam wszystkie swoje kontakty po to, żeby tych pieniędzy było jak najwięcej, tylko jasno trzeba powiedzieć, że uznajemy priorytety Unii Europejskiej i będziemy walczyć z katastrofą klimatyczną" - powiedział Rafał Trzaskowski.


Kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta powiedział też, że trzeba zwiększyć nakłady na psychiatrię dziecięcą. Jak mówił, w polskich szkołach jest wiele hejtu i sytuacji, w której młodzi ludzie nie wytrzymują presji.


"Ten duży stres i również to, że w życiu dzieciaków dominuje internet, bardzo szybkie tempo życia, doprowadza do tego, że dzieci są niesłychanie obciążone. Dlatego musimy zrobić absolutnie wszystko żeby specjalistów i od psychiatrii, i od psychologii dziecięcej było w Polsce jak najwięcej. Ja mówię jasno, że trzeba zwiększyć nakłady na polską służbę zdrowia do 6% PKB rocznie. I przede wszystkim zrobić wszystko, żeby stworzyć zachęty do wybierania przez młodych lekarzy tej specjalizacji" - powiedział Rafał Trzaskowski.


Kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta, zadeklarował gotowość wzięcia udziału w Marszu Niepodległości 11 listopada w przypadku, gdyby został wybrany na urząd głowy państwa. Zaznaczył, że jego uczestnictwo w tym wydarzeniu zależałoby jednak od pewnych kwestii.


"Jeżeli ten Marsz nie będzie polityczny, jeżeli będą się mogły udać tam rodziny z dziećmi, czyli krótko mówiąc będzie bezpiecznie, to ja bardzo chętnie w takim marszu wezmę udział. W ostatnich latach rzeczywiście było tak, że raczej byłem ze swoimi dziećmi na grobach swoich własnych, rodzinnych bohaterów narodowych. Natomiast jestem absolutnie gotów uczestniczyć w takim marszu" - powiedział Rafał Trzaskowski.


Kandydat Koalicji Obywatelskiej odmówił wzięcia udziału w debacie w Końskich, organizowanej zgodnie z ustawą o radiofonii i telewizji, przez TVP.

źródło: IAR | red: mak

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

ZOBACZ TEŻ:


Niektórzy samorządowcy z powiatu białostockiego poparli Rafała Trzaskowskiego

6.07.2020, 19:57

Uważają, że doświadczenie na stanowisku prezydenta Warszawy, działa na korzyść Rafała Trzaskowskiego. 


Podlascy radni KO zachęcają do głosowania na Rafała Trzaskowskiego

6.07.2020, 15:33

Według nich to najlepszy kandydat na ten urząd. Radni klubu Koalicji Obywatelskiej podlaskiego sejmiku zachęcają do głosowania w wyborach prezydenckich na Rafała Trzaskowskiego. Mówili o tym na konferencji prasowej w Białymstoku przed obradami sejmiku województwa podlaskiego.


Trzaskowski: uwypuklam lub dodaję do programu kwestie, które są ważne dla wyborców innych kandydatów

5.07.2020, 12:26

Kwestie programowe ważne dla wyborców, którzy oddali głos w wyborach na innych kandydatów opozycyjnych uwypuklam, albo dodaję do swojego programu - powiedział w niedzielę (5.07) w Częstochowie kandydat KO na prezydenta Rafał Trzaskowski.


Trzaskowski: dziś potrzebny jest "patriotyzm budowy"

4.07.2020, 15:46

Kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Rafał Trzaskowski stwierdził, że dziś potrzebny jest "patriotyzm budowy".


Trzaskowski: po zaprzysiężeniu zwołam Radę Gabinetową ws. stanu finansów publicznych

4.07.2020, 15:46

Kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Rafał Trzaskowski zapowiedział że jeśli zostanie prezydentem, to dzień po zaprzysiężeniu - 7 sierpnia - zwoła posiedzenie Rady Gabinetowej w sprawie stanu finansów publicznych. Polityk złożył taką deklaracje w Kaliszu, który odwiedził w ramach kampanii wyborczej.


Trzaskowski zaakceptował 3 postulaty Hołowni

1.07.2020, 21:00

W środę (1.07) kandydat KO Rafał Trzaskowski zaakceptował postulaty "minimum bezpartyjnej prezydentury" Szymona Hołowni dot. "weta demokratycznego", "weta samorządowego" i "zielonego weta". Podczas spotkania online Hołownia potwierdził, że w II turze wyborów prezydenckich zagłosuje na Trzaskowskiego.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

"Ojciec Chrzestny" Mario Puzo

W 9 tygodni po Podlasiu


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok