W 29 podlaskich samorządach zakończyła się II tura wyborów samorządowych

4 listopada 2018

Pio Si, Fotolia.com
Pio Si, Fotolia.com

Z mieszkańcami Łap rozmawia Edyta Wołosik

Z mieszkańcami Moniek rozmawia Marcin Mazewski

Z mieszkańcami Wasilkowa rozmawia Wojciech Szubzda

Z mieszkańcami Ciechanowca rozmawia Adam Dąbrowski

Z mieszkańcami Augustowa rozmawia Marcin Kapuściński

Z mieszkańcami Sejn rozmawia Irena Poczobut

Wybory w Wasilkowie - relacja Wojciecha Szubzdy

Z mieszkańcami Supraśla rozmawia Wojciech Szubzda

Mieszkańcy Łap głosują - relacja Edyty Wołosik

Wybory w Supraślu - relacja Wojciecha Szubzdy

Z mieszkańcami Łomży rozmawia Adam Dąbrowski

Wybory w Księżynie - relacja Edyty Wołosik

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


Wybory w Łomży

Łomża jest jednym z 43 miast w Polsce, ale jedynym w Podlaskiem, gdzie 4 listopada odbywała się II tura wyborów na prezydenta. Zmierzyli się w niej dotychczasowy prezydent Mariusz Chrzanowski startujący z własnego komitetu i Agnieszka Muzyk z PiS.

Wybory w Wasilkowie

W Wasilkowie o fotel burmistrza walczyli dotychczasowy włodarz Mirosław Bielawski oraz jego kontrkandydat Adrian Łuckiewicz.

Wybory w Mońkach

W Mońkach o stanowisko samorządowe walczli obecny przedstawiciel rządu w terenie - wicewojewoda podlaski Jan Zabielski z PiS i obecny burmistrz Zbigniew Karwowski z Chrześcijańskiego Porozumienia Samorządowego.

Wybory w Augustowie

W Augustowie obecny burmistrz Wojciech Walulik z Porozumienia Samorządowego - Dobry Wybór mierzył się z Mirosławem Karolczukiem z komitetu Nasze Miasto Augustów.

Choć kampania wyborcza w Augustowie była gorąca, to głosujących przed urnami nie było tam dziś zbyt wielu. Wyborcy podkreślali jednak, że decyzję o tym, przy którym kandydacie postawić krzyżyk podjęli już dawno.

Przewodniczący Miejskiej Komisji Wyborczej Andrzej Jurjew informował, że głosowanie przebiegało bez problemu.

Wybory w Bielsku Podlaskim

W Bielsku Podlaskim burmistrz kończącej się kadencji Jarosław Borowski z Koalicji Bielskiej  rywalizował z Tomaszem Hryniewickim z Porozumienia.

Wybory w Łapach

W Łapach - Urszula Jabłońska z PiS walczyła o reelekcję z Krzysztofem Gołaszewskim z komitetu Nasze Podlasie.

Wybory w Sejnach

W Sejnach, zarówno w mieście, jak i w gminie, II tura wyborów przebiegała spokojnie. W mieście Sejny o fotel burmistrza walczyli Arkadiusz Nowalski z Bezpartyjnych i Jolanta Bagińska z komitetu Razem dla Sejn.

Natomiast w gminie o stanowisko wójta ubiegali się Maciej Miszkiel i Dariusz Łostowski.

Wybory w Supraślu

W II turze będzie wybrany też burmistrz Supraśla. Z urzędującym burmistrzem Radosławem Dobrowolskim z komitetu Tworzymy Przyszłość, mierzyła się Katarzyna Todorczuk, startująca z komitetu "Nasza Gmina Grabówka od 2016".

Wybory w Ciechanowcu

Ponad siedem tysięcy mieszkańców miasta i gminy Ciechanowiec mogło oddać w niedzielę (4.11) swój głos w drugiej turze wyborów na burmistrza.

Dwa tygodnie temu frekwencja w całej gminie wyniosła nieco ponad 52 procent, ale z obserwacji komisji wyborczych wynika, że tym razem może być większa.

Głosy oddają m.in. mieszkańcy, którzy przyjechali na Wszystkich Świętych z Belgii i studiujący w innych miastach. W lokalach wyborczych zjawiają się także ci, którzy są na miejscu, ale nie głosowali w pierwszej turze.

O fotel burmistrza Ciechanowca rywalizowali pełniący to stanowisko przez trzy ostatnie kadencje Mirosław Reczko oraz Eugeniusz Święcki - dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych, a w ostatniej kadencji także przewodniczący rady miasta i gminy.

Doszło do kilku incydentów łamania ciszy wyborczej

Wybory odbywały się w tych samych lokalach co dwa tygodnie temu, w godzinach 7:00-21:00.

Jak informował rzecznik podlaskiej policji - nadkom. Tomasz Krupa - w mediach społecznościowych doszło do dwóch incydentów związanych z łamaniem ciszy wyborczej. 

Oprócz tego odnotowano dwa inne przypadki łamania ciszy wyborczej. Pierwszy dotyczył niszczenia materiałów wyborczych jednego z kandydatów, drugi - w miejscowości Hornowo dotyczył zakłócenia porządku wyborów przez pijanego mężczyznę, który na wskutek braku dowodu tożsamości nie otrzymał kart do głosowania i wszczął awanturę.


źródło: PAP


Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.plAdam Szmurło nowym radnym Wasilkowa

Wasilków ma nowego radnego. W wyborach uzupełniających mandat zdobył Adam Szmurło startujący z komitetu wyborczego Czas na Zmiany.Zamieszanie podczas wyborów uzupełniających do Rady Miejskiej w Michałowie

Miejska Komisja Wyborcza uznała, że niedzielne głosowanie jest nieważne z powodu błędnej daty na kartach wydanych wyborcom. Tymczasem zdaniem Komisarza Wyborczego była to pochopna decyzja.
źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok