Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Wiemy, kto wygrał wojewódzki finał Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

Wiemy, kto wygrał wojewódzki finał Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

autor: Iza Kosakowska

26.04.2024, 16:38, akt. 17:10

Musieli wykazać się znajomością przepisów i znaków drogowych oraz poradzić sobie motocyklem i samochodem na torze przeszkód.

Wojewódzki finał Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym w Suwałkach - relacja Izy Kosakowskiej

W Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Suwałkach 30 uczniów ze szkół ponadpodstawowych z województwa podlaskiego, m.in. z Moniek, Czyżewa, Suwałk i Białegostoku rywalizowało ze sobą w piątek (26.04) podczas wojewódzkiego finału Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

Zwycięzcą wojewódzkiego finału został  Zespół Szkół Mechanicznych w Białymstoku, a uczniowie tej szkoły będą reprezentować województwo podlaskie podczas ogólnopolskiego finału na początku czerwca we Wrocławiu.

II miejsce zajął Zespół Szkół Rolniczych w Białymstoku, a na III miejscu znalazł się Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Mońkach.

Także dziś (piątek 26.04) w Tykocinie uczniowie szkół podstawowych zmagali się podczas Powiatowych Eliminacji Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

| red: pp

Tę funkcję objął Tomasz Kuprewicz, który do tej pory pracował w augustowskiej policji.

W Suwałkach odbyły się już pierwsze egzaminy na prawo jazdy według zmienionych zasad

8.01.2024, 11:48

Nowe uprawnienia otrzymali egzaminatorzy. To oni decydują, czy błąd popełniony przez kandydata na kierowcę miał wpływ na bezpieczeństwo na drodze, czy nie. Wcześniej musieli egzamin przerwać.