Magazyny


Bajkowy południk

Często największą radość sprawia odkrywanie niezwykłości w rzeczach najbardziej zwyczajnych. Niedzielne popołudnia zachęcają do spacerów, przed wyjściem z domu chcemy zatrzymać najmłodszych słuchaczy pół godziny przy radiu.

NIEDZIELA 12:05-12:30


Bez barier

Audycja dla niepełnosprawnych, w której przedstawiamy najważniejsze problemy środowiska niepełnosprawnych, dbając jednocześnie o dostarczanie, użytecznej informacji o zmianach w przepisach prawnych.

ŚRODA 18:05-18:30


Czytam książki

Jak wybrać najwłaściwszą książkę? I dlaczego warto czytać? - na straży literackich pytań z odpowiedziami stoi codziennie Dorota Sokołowska. O 12:15 możesz ustrzelić kumulację - dowiedzieć się, zrozumieć, zainspirować, a czasem także - wygrać książkę!

PONIEDZIAŁEK - PIĄTEK 12:15


Dlaczego w trawie piszczy?

Do końca czerwca w Polskim Radiu Białystok przypominamy słynne opowieści ze świata przyrody z cyklu "Dlaczego w trwie piszczy?". Na naszej antenie ukazało się ponad 2 tysiące tych gawęd autorstwa profesor Simony Kossak.

PONIEDZIAŁEK - PIĄTEK 05:45 i 13:15


Ekosfera

Ekologia ma wpływ na nasze życie i zdrowie. Czasem trudno jest pogodzić nasze potrzeby z prawami natury, ale trzeba próbować. O tym m.in. rozmawiamy w programie Ekosfera. To także miejsce dla miłośników roślin i zwierząt, bo także one są częścią natury.

SOBOTA 14:10 - 15:00


Ewangelia i Życie

Magazyn katolicki, który ukazuje się na antenie Polskiego Radia Białystok w każdą niedzielę. W audycji można posłuchać ewangelii z danej niedzieli wraz z komentarzem, są rozważania o wychowaniu, rodzinie i małżeństwie, a także przybliżana jest słuchaczom nauka Kościoła oraz fakty z życia Archidiecezji Białostockiej.

NIEDZIELA 12:30 - 13:00


Forum Podlasia

Raz w miesiącu spotykamy się z przedstawicielami związków zawodowych, pracodawców i partii politycznych, aby porozmawiać o najważniejszych sprawach w regionie i kraju.

PONIEDZIAŁEK 18:05 - 18:30
(raz w miesiącu)


Gry polityczne

Jeśli chcecie znać kulisy decyzji parlamentu czy rządu, dowiedzieć się jak głosowali podlascy politycy, co robią posłowie w swoich biurach - zapraszamy do słuchania "Gier politycznych".

PONIEDZIAŁEK 14:10 - 15:00


Masz Prawo

Nieznajomość prawa nie pomaga i nie chroni przed konsekwencjami, warto więc znać swoje prawa i wiedzieć jak z nich korzystać. Co tydzień radzimy jak interpretować przepisy prawa, a kodeks pracy, cywilny czy prawo podatkowe nie ma przed nami żadnych tajemnic.

ŚRODA 14:10 - 15:00


Najbliżej Ciebie

Towarzyszymy słuchaczom chwilę po poranku, aż do popołudniowych programów publicystycznych. To okazja, by posłuchać relacji naszych dziennikarzy z całego regionu, poznać ofertę kulturalną czy zdobyć zaproszenie na spektakl lub seans filmowy.

PONIEDZIAŁEK - PIĄTEK 9:00 - 14:00


Na Kresach

Kresy – samo słowo budzi emocje. Wywołuje wiele wspomnień i jest zakorzenione w świadomości Polaków. W rozumieniu historycznym wiąże się z obszarami dawnej państwowości. W tym znaczeniu żyje w języku mniej więcej od 150 lat. O tym czym dziś żyją Polacy na Kresach oraz o białostockim spojrzeniu na tamten obszar mówimy w audycji w Polskim Radiu Białystok.

PONIEDZIAŁEK 18:05 - 18:30
(co dwa tygodnie)


Naszym zdaniem

Program "Naszym zdaniem" to dziennikarski przegląd tygodnia. Realizowany jest przez Polskie Radio Białystok i TVP3 Białystok i nadawany jednocześnie w radiu i telewizji. Gościmy dziennikarzy z redakcji podlaskich mediów. Rozmawiamy o problemach, którymi żyją mieszkańcy.

PIĄTEK 19:05 - 19:30


Niedzielna lekkość bytu

Proponujemy muzykę lekką i przyjemną, okraszoną niewielką ilością słów.

NIEDZIELA 13:00 - 18:00


Nowy dzień

Poranną niepogodę rozładowujemy uśmiechem, a stojącym w korku wysyłamy dobre dźwięki. Pierwsi docieramy z najważniejszymi informacjami z regionu. Lubimy patrzeć na świat i komentować to, co się dzieje dookoła. Śledzimy czas, kalendarz, zjawiska. Budzimy skutecznie każdy Nowy Dzień.

PONIEDZIAŁEK - PIĄTEK 5:00 - 9:00
NIEDZIELA 5:00 - 7:15


Podróże po kulturze

Najważniejszy tygodnik kulturalny regionu, zawsze w niedzielny poranek. Recenzje, relacje, reportaże, rozmowy - jesteśmy wszędzie tam, gdzie dzieje się (kulturalnie) coś ważnego.

NIEDZIELA 9:00 - 12:00


Popołudnie z Polskim Radiem Białystok

Codziennie od 15:00 do 17:00 w Polskim Radiu Białystok trzymamy rękę na regionalnej kierownicy: mówimy o najważniejszych wydarzeniach w regionie, monitorujemy podlaskie drogi, do studia zapraszamy bohaterów dnia i rozmawiamy ze słuchaczami o wszystkim, co ich dotyczy.

PONIEDZIAŁEK-PIĄTEK 15:00 - 17:00


Powieść tygodnia

Polecamy fragmenty najciekawszych książek, które pojawiają się na rynku księgarskim, w interpretacji znanych aktorów.

PONIEDZIAŁEK - PIĄTEK 9:45 i 21:45


Radioskop

Zrodzone z potrzeby, by było sprawniej, bezpieczniej, wydajniej, taniej, lepiej. O wynalazkach, eksperymentach i badaniach naukowych w naszym regionie.

PIĄTEK 14:10-15:00


Radiowa wyprawa rowerowa

Promujemy aktywny wypoczynek, pokazujemy nasz region poprzez wycieczkę szlakiem rowerowym Green Velo. Przez 5 wakacyjnych tygodni przemierzymy tę blisko 600 kilometrową trasę, podzielimy się wrażeniami, pokażemy walory architektury, natury i krajobrazu. Zaprosimy też słuchaczy do udziału w codziennych konkursach, zarówno na naszej antenie, jak i na Facebook'u.

PONIEDZIAŁEK - PIĄTEK 8:45; 10:15; 13:15; 14:45


Serwis turystyczny

Podlaskie to jedno z najpiękniejszych województw. Mamy cztery parki narodowe i kilka krajobrazowych. Wszystkie są NAJ: największy Biebrzański, najmniejszy Narwiański, najstarszy Białowieski i najpiękniejszy Wigierski.

SOBOTA 8:15
NIEDZIELA 7:10


Smaki Podlasia

W województwie podlaskim kuchnia polska miesza się między innymi z litewską, białoruską, ukraińską i tatarską. Takiego bogactwa potraw nie ma chyba w żadnym zakątku Polski.

NIEDZIELA 13:45
PIĄTEK 12:45 (powt.)


Sportowy wieczór

Podsumowanie wydarzeń sportowych z tygodnia. Rozmawiamy z trenerami, zawodnikami, prezentujemy relacje z najważniejszych rozgrywek w mijającym tygodniu.

NIEDZIELA 19:00 - 20:00


Szlachetne zdrowie

Co robić, żeby długo i zdrowo żyć? Przeciwko którym chorobom warto się zaszczepić? Jakie badania trzeba robić, żeby wykryć chorobę w jak najwcześniejszej fazie? O tym wszystkim rozmawiamy w audycji "Szlachetne zdrowie".

WTOREK 14:10 - 15:00


Tajemnice naszych czasów

Audycja o najnowszej historii naszego regionu, kraju i świata. Odkrywamy nieznane jej karty lub dobrze znane fakty podajemy na nowo. Wraz z historykami mówimy o wydarzeniach, które można poznać również z relacji swoich dziadków czy sąsiadów. Warto o nie zapytać!

WTOREK 18:05 - 18:30


Trzeci sektor

Każdy człowiek ma potrzebę czynienia dobra. Czasem są to błahostki, takie jak przepuszczenie kogoś w drzwiach, ale często spotykam ludzi, którzy chcą innym pomóc w naprawdę trudnych sytuacjach życiowych. I robią to z pasją, często na dużą skalę. Warto im w tej pomocy pomagać, pokazując ich samych i ich postawy.

CZWARTEK 18:05 - 18:30


Ucho na świat

Barwne podróże, intensywne wspomnienia, cenne wskazówki, oraz jak najlepsze rady, które mogą się przydać tym, którzy właśnie planują wyprawy dalsze i bliższe - to składa się na nasz program. Rozmawiamy z podróżnikami będącymi w drodze "od zawsze", ale i z tymi, którzy wolą wypady na weekend.

NIEDZIELA 14:00 - 16:00


W domu najlepiej

Nasze problemy i dylematy, trudne życiowe wybory, pytania na które nie znamy odpowiedzi, rady których potrzebujemy - czyli nasze codzienne zmagania z rzeczywistością.

PIĄTEK 18:05 - 18:30


Wersja lokalna

Audycja, w której poruszamy tematy ważne społecznie. Niezależnie od tego, jak duża jest to społeczność. Tematy mogą dotykać spraw dotyczących wsi, małych miast czy też stolicy naszego regionu, czyli Białegostoku.

CZWARTEK 14:10 - 15:00


źródło: www.radio.bialystok.pl​