Radio Białystok | Nasze akcje | Koncerty Live | Czym jest wolność - koncert na Święto Niepodległości

Czym jest wolność - koncert na Święto Niepodległości

6.11.2023, 11:16, akt. 12:35

Zapraszamy na specjalny koncert z okazji Narodowego Święta Niepodległości. "Kartka z tamtych dni" to piosenki w wykonaniu Studia Piosenki Hajnowskiego Domu Kultury - finalisty Niebieskiego Mikrofonu 2021. Koncert w niedzielę, 12 listopada, o godz. 18 - transmisja live na antenie Polskiego Radia Białystok, a także stream wideo na naszych profilach na Facebooku i YouTube.


„Kartka z tamtych dni”
koncert Studia Piosenki Hajnowskiego Domu Kultury
„Kartka z tamtych dni” koncert Studia Piosenki Hajnowskiego Domu Kultury

Studio Piosenki HDK swoją działalność artystyczną rozpoczęło 16 lat temu. Grupę tworzą dzieci i młodzież oraz osoby dorosłe – studentki, które pomimo zmiany codziennego miejsca pobytu z sentymentem wracają do Hajnowskiego Domu Kultury, by obcować z muzyką  i wspólnie tworzyć sztukę.

Studio Piosenki ma na swoim koncie autorską płytę „Hajnówka moje miasto”, dwa autorskie teledyski i kilkanaście innych autorskich utworów muzycznych. Na przełomie lat 2021 i 2022 Studio wzięło udział w Plebiscycie NIEBIESKI MIKROFON, gdzie utworem „Moje miejsce na tej ziemi” wyśpiewało Nagrodę Prezesa Polskiego Radia Białystok.

Dziewczęta są laureatkami wielu festiwali muzycznych i  konkursów piosenki. Są stypendystkami Marszałka Województwa Podlaskiego za osiągnięcia artystyczne. Studio Piosenki od wielu lat tworzy i realizuje spektakle muzyczne, cieszące się dużym zainteresowaniem mieszkańców Hajnówki oraz powiatu. Opiekunem artystycznym Studia Piosenki HDK oraz autorką wielu kompozycji  jest Marta Gredel-Iwaniuk.

Niedzielny koncert poświęcony będzie wydarzeniom z przeszłości, ich upamiętnieniu i podkreśleniu  muzyką i słowem znaczenia wolności dla nas i naszego kraju.

„Kartka z tamtych dni” to autorski utwór Studia Piosenki (sł. Marta Gredel-Iwaniuk, Muz. Ernest Kamil Sienkiewicz & Marta Gredel-Iwaniuk), który rozpocznie koncert. Niedzielnego wieczoru wybrzmią znane i mniej znane pieśni i współczesne piosenki patriotyczne w nowych aranżacjach i brzmieniu wykonywane przez solistki Studia Piosenki HDK

Opieka artystyczna – Marta Gredel-Iwaniuk

Akompaniament (fortepian) – Ernest Kamil Sienkiewicz

Na scenie wystąpią: Gabriela Wróbel, Aleksandra Wołczyk, Weronika Wojciuk, Wiktoria Masalska, Zofia Filipiuk, Anna Dziubonos, Wiktoria Gawryluk, Natalia Pietroczuk, Maria Sawicka, Izabela Karczewska, Katarzyna Drużba, Dorota Sztyler, Maja Targosz, Hanna Wołczyk, Lena Romanczuk, Daria Znaczko, Aleksandra Buczek, Izabela Pietroczuk, Maria Boreczko, Lena Iwaniuk, Nikola Hołodok, Martyna Plewa, Zofia Golonko, Wiktoria Jóźwiuk, Marta Znaczko oraz Oliwia Kozak.


ZOBACZ TEŻ:


Kobieta Piano et Forte - koncert w Polskim Radiu Białystok [ZDJĘCIA, WIDEO]

Usłyszmy piosenki Maanamu, Katarzyny Nosowskiej czy Grzegorza Ciechowskiego w nowych elektronicznych interpretacjach. W Studiu Rembrandt Polskiego Radia Białystok w niedzielę (15.10) retransmisja uteatralnionego koncertu „Kobieta Piano et Forte”.


Zespół La Venders zagrał koncert w Studiu Rembrandt Polskiego Radia Białystok [zdjęcia, wideo]

To był wieczór, bogaty w dobrą muzykę i pozytywną energię. W niedzielę (1.10) białostocki pop-rockowy zespół La Venders zagrał na żywo w Studiu Rembrandt Polskiego Radia Białystok.


Polskie Radio Białystok świętuje urodziny - dzień otwarty i koncert

Nadchodzący weekend będzie dla naszej rozgłośni wyjątkowy, bo właśnie wtedy razem z naszymi Słuchaczami będziemy świętować 79. urodziny naszego radia. W piątek, 29 września otwieramy dla Was Świerkową 1, a w niedzielę wszystkich zapraszamy do obejrzenia i wysłuchania koncertu białostockiej formacji La Venders.

REKLAMA
NIETEATR WOMENS VOICE

REKLAMA
OiFP PORANEK MŁODEGO MELOMANA

REKLAMA
OiFP THE GOOD LIFE – NAJWIĘKSZE PRZEBOJE SWINGU

REKLAMA
OiFP LIFE IS A CABARET, SHOW TANECZNO-WOKALNE

REKLAMA
OiFP JESUS CHRIST SUPERSTAR

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego

VBS i Live Band w Polskim Radiu Białystok (zdjęcia)


To był wyjątkowy muzyczny wieczór! W niedzielę (21.01) na scenie Studia Rembrandt wystąpił VBS - finalista ostatniej edycji Niebieskiego Mikrofonu. VBS, czyli Wiktor Bogdan zagrał z zespołem Live Band. Transmisja odbyła się na naszej antenie, przeprowadziliśmy także streaming wideo na radiowym Facebooku i YouTube.


Dziennik Zmian, czyli koncertowy podkast na żywo [zdjęcia]


Koncert podkastu "Dziennik Zmian" to szczypta awangardy, dużo przyjemnego jazzu i mocno poruszającej, bezpośredniej poezji, a wszystko w wykonaniu Miłki Malzahn - na co dzień naszej radiowej koleżanki.


JARMO na żywo w Polskim Radiu Białystok


JARMO - finalista poprzedniej edycji Niebieskiego Mikrofonu - wystąpi w niedzielny wieczór na scenie Studia Rembrandt. Podczas koncertu usłyszymy utwory z jego dwóch autorskich płyt. Na co dzień aktor, od święta kompozytor, wokalista i autor tekstów wystąpi 10 grudnia, o godz. 20. Transmisja na naszej antenie oraz streaming na radiowym Facebooku i kanale YouTube.


Bad Falcon na żywo w Polskim Radiu Białystok


Będzie głośno, dynamicznie i ostro! W Studiu Rembrandt zagra sokólski zespół Bad Falcon - laureat nagrody słuchaczy Niebieskiego Mikrofonu 2022. Transmisja w najbliższą niedzielę, 3 grudnia, od godz. 18 na na naszej antenie oraz stream wideo na radiowym kanale na YouTube oraz Facebooku.


Czeremszyna - koncert w Polskim Radiu Białystok [zdjęcia, wideo]


Zespół folkowy Czeremszyna wystąpił w niedzielę (19.11) w Studiu Rembrandt Polskiego Radia Białystok.
źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok