Magazyny

Akademia życia

Nasze problemy i dylematy, trudne życiowe wybory, pytania na które nie znamy odpowiedzi, rady których potrzebujemy - czyli nasze codzienne zmagania z rzeczywistością.

PIĄTEK 13:05 - 14:00


Bajkowy południk

Często największą radość sprawia odkrywanie niezwykłości w rzeczach najbardziej zwyczajnych. Niedzielne popołudnia zachęcają do spacerów, przed wyjściem z domu chcemy zatrzymać najmłodszych słuchaczy pół godziny przy radiu.

NIEDZIELA 12:05-12:30


Bez barier

Audycja dla niepełnosprawnych, w której przedstawiamy najważniejsze problemy środowiska niepełnosprawnych, dbając jednocześnie o dostarczanie, użytecznej informacji o zmianach w przepisach prawnych.

ŚRODA 18:05-18:30


Czas na bieganie

"Czas na bieganie" to audycja, w której pytamy ekspertów jak zacząć biegać? Czy wystarczy wstać z fotela i pobiec, czy może jednak trzeba się do tego odpowiednio przygotować? Czy biegać mogą już nawet dzieci? O to, co daje bieganie pytamy też tych, którzy nie wyobrażają sobie dnia bez kilku przebiegniętych kilometrów.

PIĄTEK, GODZ. 10.30


Czytam książki

Jak wybrać najwłaściwszą książkę? I dlaczego warto czytać? - na straży literackich pytań z odpowiedziami stoi codziennie Dorota Sokołowska. O 12:15 możesz ustrzelić kumulację - dowiedzieć się, zrozumieć, zainspirować, a czasem także - wygrać książkę!

PONIEDZIAŁEK - PIĄTEK 12:20


Ekosfera

Ekologia ma wpływ na nasze życie i zdrowie. Czasem trudno jest pogodzić nasze potrzeby z prawami natury, ale trzeba próbować. O tym m.in. rozmawiamy w programie Ekosfera. To także miejsce dla miłośników roślin i zwierząt, bo także one są częścią natury.

SOBOTA 14:05 - 15:00


#eksperyment

Ciekawość, to pierwszy stopień do... #eksperymentu. Wystarczy dobre pytanie, żeby Kamil Kalicki i Andrzej Ryczkowski wyruszyli z mikrofonami w region w poszukiwaniu nie zawsze oczywistych odpowiedzi. Czasem testują hipotezy na sobie, czasem pomagają im słuchacze i specjaliści.

PONIEDZIAŁEK 8:20 i 14:20


Ewangelia i Życie

Magazyn katolicki, który ukazuje się na antenie Polskiego Radia Białystok w każdą niedzielę. W audycji można posłuchać ewangelii z danej niedzieli wraz z komentarzem, są rozważania o wychowaniu, rodzinie i małżeństwie, a także przybliżana jest słuchaczom nauka Kościoła oraz fakty z życia Archidiecezji Białostockiej.

NIEDZIELA 12:30 - 13:00


Filo-zoo-fia

Gdybyśmy jak w lustrze przejrzeli się w świecie zwierząt, podopiecznych białostockiego Akcentu Zoo, to czego dowiedzielibyśmy się o sobie, o naszych czasach?


Forum Podlasia

Raz w miesiącu spotykamy się z przedstawicielami związków zawodowych, pracodawców i partii politycznych, aby porozmawiać o najważniejszych sprawach w regionie i kraju.

PONIEDZIAŁEK 18:05 - 18:30
(raz w miesiącu)


Forum Rolnika

Forum Rolnika to audycja skierowana do polskich rolników.
Aktualności dla rolników, informacje związane z polityką rolną, ale co najważniejsze informacje o tym skąd wziąć pieniądze na rozwój i modernizację gospodarstw rolnych.
W audycji znajdziemy informacje o działaniach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

SOBOTA 6:10


Gry polityczne

Jeśli chcecie znać kulisy decyzji parlamentu czy rządu, dowiedzieć się jak głosowali podlascy politycy, co robią posłowie w swoich biurach - zapraszamy do słuchania "Gier politycznych".

PONIEDZIAŁEK 13:05 - 14:00


Historia złotego

Kto decyduje o emisji i wyglądzie monet i banknotów? Kiedy pojawiły się pierwsze polskie banknoty? M.in. o tym w audycji "Historia złotego" w Polskim Radiu Białystok. Będą też konkursy z wyjątkowymi nagrodami.

CZWARTEK: 16:30, PIĄTEK 8:40


Jubileuszowe Pływanie na Byle Czym

Już w niedzielę, 31 lipca jubileuszowe XXV Pływanie na Byle Czym "Co Ma Pływać Nie Utonie" z Polskim Radiem Białystok w Augustowie.


Masz Prawo

Nieznajomość prawa nie pomaga i nie chroni przed konsekwencjami, warto więc znać swoje prawa i wiedzieć jak z nich korzystać. Co tydzień radzimy jak interpretować przepisy prawa, a kodeks pracy, cywilny czy prawo podatkowe nie ma przed nami żadnych tajemnic.

ŚRODA 13:05 - 14:00


Najbliżej Ciebie

Towarzyszymy słuchaczom chwilę po poranku, aż do popołudniowych programów publicystycznych. To okazja, by posłuchać relacji naszych dziennikarzy z całego regionu, poznać ofertę kulturalną czy zdobyć zaproszenie na spektakl lub seans filmowy.

PONIEDZIAŁEK - PIĄTEK 9:00 - 13:00


Na Kresach

Kresy – samo słowo budzi emocje. Wywołuje wiele wspomnień i jest zakorzenione w świadomości Polaków. W rozumieniu historycznym wiąże się z obszarami dawnej państwowości. W tym znaczeniu żyje w języku mniej więcej od 150 lat. O tym czym dziś żyją Polacy na Kresach oraz o białostockim spojrzeniu na tamten obszar mówimy w audycji w Polskim Radiu Białystok.

PONIEDZIAŁEK 18:05 - 18:30
(co dwa tygodnie)


Niedzielna lekkość bytu

Proponujemy muzykę lekką i przyjemną, okraszoną niewielką ilością słów.

NIEDZIELA 13:00 - 17:00


Nowy dzień

Poranną niepogodę rozładowujemy uśmiechem, a stojącym w korku wysyłamy dobre dźwięki. Pierwsi docieramy z najważniejszymi informacjami z regionu. Lubimy patrzeć na świat i komentować to, co się dzieje dookoła. Śledzimy czas, kalendarz, zjawiska. Budzimy skutecznie każdy Nowy Dzień.

PONIEDZIAŁEK - SOBOTA 5:00 - 9:00
NIEDZIELA 5:00 - 6:45


Podlaskie To Tu!!! - Kierunek Augustów

Wakacyjna stolica Polski, a już na pewno Podlaskiego, jest tylko jedna – to Augustów. I właśnie tam zapraszamy na pierwszy wakacyjny miesiąc. Miesiąc z Radiem Białystok, bo chcemy Państwa zabrać w podróż radiową do miejsc, których nazwy brzmią znajomo, ale my planujemy je pokazać z nieco innej strony.


Podróże po kulturze

Najważniejszy tygodnik kulturalny regionu, zawsze w niedzielny poranek. Recenzje, relacje, reportaże, rozmowy - jesteśmy wszędzie tam, gdzie dzieje się (kulturalnie) coś ważnego.

NIEDZIELA 9:00 - 12:00


Popołudnie z Polskim Radiem Białystok

Codziennie od 14:00 do 17:00 w Polskim Radiu Białystok trzymamy rękę na regionalnej kierownicy: mówimy o najważniejszych wydarzeniach w regionie, monitorujemy podlaskie drogi, do studia zapraszamy bohaterów dnia i rozmawiamy ze słuchaczami o wszystkim, co ich dotyczy.

PONIEDZIAŁEK - PIĄTEK 14:00 - 17:00


Portrety

„Nic wielkiego na świecie nie zostało osiągnięte bez pasji” - George Hegel

Nowy cykl, w którym poprzez pasje pokazujemy niezwykłe postaci ze świata filmu, sztuki, literatury, teatru, muzyki, życia społecznego czy sportu. Ludzie, którzy zapisują się w regionalnej historii, a czasem w wielkich kalendarzach. Tworzą nie z zawodowej konieczności, lecz wewnętrznej...

SOBOTA, GODZ. 17.30-18


Powieść tygodnia

Polecamy fragmenty najciekawszych książek, które pojawiają się na rynku księgarskim, w interpretacji znanych aktorów.

PONIEDZIAŁEK - PIĄTEK 9:40 i 22:50


Radioskop

Zrodzone z potrzeby, by było sprawniej, bezpieczniej, wydajniej, taniej, lepiej. O wynalazkach, eksperymentach i badaniach naukowych w naszym regionie.

PIĄTEK 18:05-18:30


Serwis turystyczny

Podlaskie to jedno z najpiękniejszych województw. Mamy cztery parki narodowe i kilka krajobrazowych. Wszystkie są NAJ: największy Biebrzański, najmniejszy Narwiański, najstarszy Białowieski i najpiękniejszy Wigierski.

SOBOTA 8:20
NIEDZIELA 7:10


Smaki Podlasia

W województwie podlaskim kuchnia polska miesza się między innymi z litewską, białoruską, ukraińską i tatarską. Takiego bogactwa potraw nie ma chyba w żadnym zakątku Polski.

PIĄTEK 12:40
NIEDZIELA 13:40 (powt.)


Sportowy wieczór

Podsumowanie wydarzeń sportowych z tygodnia. Rozmawiamy z trenerami, zawodnikami, prezentujemy relacje z najważniejszych rozgrywek w mijającym tygodniu.

NIEDZIELA 19:05 - 20:00


Szlachetne zdrowie

Co robić, żeby długo i zdrowo żyć? Przeciwko którym chorobom warto się zaszczepić? Jakie badania trzeba robić, żeby wykryć chorobę w jak najwcześniejszej fazie? O tym wszystkim rozmawiamy w audycji "Szlachetne zdrowie".

WTOREK 13:05 - 14:00


Tajemnice naszych czasów

Audycja o najnowszej historii naszego regionu, kraju i świata. Odkrywamy nieznane jej karty lub dobrze znane fakty podajemy na nowo. Wraz z historykami mówimy o wydarzeniach, które można poznać również z relacji swoich dziadków czy sąsiadów. Warto o nie zapytać!

WTOREK 18:05 - 18:30


Trzeci sektor

Każdy człowiek ma potrzebę czynienia dobra. Czasem są to błahostki, takie jak przepuszczenie kogoś w drzwiach, ale często spotykam ludzi, którzy chcą innym pomóc w naprawdę trudnych sytuacjach życiowych. I robią to z pasją, często na dużą skalę. Warto im w tej pomocy pomagać, pokazując ich samych i ich postawy.

CZWARTEK 18:05 - 18:30


Ucho na świat

Barwne podróże, intensywne wspomnienia, cenne wskazówki, oraz jak najlepsze rady, które mogą się przydać tym, którzy właśnie planują wyprawy dalsze i bliższe - to składa się na nasz program. Rozmawiamy z podróżnikami będącymi w drodze "od zawsze", ale i z tymi, którzy wolą wypady na weekend.

NIEDZIELA 17:00 - 18:00


W 9 tygodni po Podlasiu

Od 29 czerwca codziennie od poniedziałku do piątku nasi reporterzy opowiedzą o wybranych miejscach i ich atrakcjach.

PONIEDZIAŁEK - PIĄTEK


W zgodzie z naturą

Stres, pośpiech, niezdrowa żywność - to codzienność wielu z nas. Odskoczni od tego, odpoczynku i spokoju często szukamy w otoczeniu natury m.in. w parkach, lasach czy przydomowych ogródkach. To tam relaksujemy się, a także rozwijamy pasje. Jak korzystać z tego co daje nam przyroda, ale też jak o to dbać? Czy w dzisiejszym świecie możliwe jest życie blisko natury? Jak znaleźć...

PIĄTEK 18:05 - 18:30


Wersja lokalna

Audycja, w której poruszamy tematy ważne społecznie. Niezależnie od tego, jak duża jest to społeczność. Tematy mogą dotykać spraw dotyczących wsi, małych miast czy też stolicy naszego regionu, czyli Białegostoku.

CZWARTEK 13:05 - 14:00


Wielcy polscy ekonomiści

Wielcy polscy ekonomiści to cykl 3 audycji, których bohaterami są Ferdynand Zweig, Adam Krzyżanowski i Adam Heidel. Z audycjami związane są konkursy, w których wygrać można srebrne monety o nominale 10 zł z wizerunkami bohaterów audycji. Monety wydane przez Narodowy Bank Polski z serii „Wielcy polscy ekonomiści”. Słuchaj Radia Białystok i wygrywaj.

Wielcy polscy ekonomiści


Z Bogiem nad Bugiem

Audycja „Z Bogiem nad Bugiem” poświęcona jest tematyce religijnej. W programie nadawanym w każdą niedzielę o 6.45 usłyszymy informacje z życia Diecezji Drohiczyńskiej, rozmowy z wiernymi i ich duszpasterzami, zarówno o sprawach aktualnych, jak również opowieści o bogatej historii tej części Podlasia. Audycję przygotowuje i prowadzi ksiądz Marcin Gołębiewski z Drohiczyna.

NIEDZIELA 6:45 - 7:00


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok