Audycja dla niepełnosprawnych, w której przedstawiamy najważniejsze problemy środowiska niepełnosprawnych, dbając jednocześnie o dostarczanie, użytecznej informacji o zmianach w przepisach prawnych. Do współpracy przy tworzeniu tej audycji, zapraszamy przedstawicieli urzędów i instytucji, a także fundacji i organizacji pozarządowych, działających na rzecz tego środowiska.
Sport w życiu każdego z nas jest ważny, a w przypadku osób z różnymi dysfunkcjami chodzi nie tylko o aktywność fizyczną, ale też o integrację i rehabilitację. W audycji "Bez barier" rozmawiamy o tym, jakie są możliwości uprawiania sportu w naszym regionie. To również okazja do podsumowania tego, co do tej pory wydarzyło się na trwających Igrzyskach Paraolimpijskich...
Pierwsza edycja cieszyła się ogromną popularnością zarówno wśród zawodników, jak i publiczności, stąd decyzja o kontynuowaniu przedsięwzięcia. Po raz drugi w Białymstoku odbędzie się Międzynarodowa Gala Paraboksu. W audycji mówimy też o trwającym w Białymstoku, z aktywnym udziałem osób z niepełnosprawnościami, Międzynarodowym Festiwalu Szkół Lalkarskich "Lalka...
Teatr T3 powstał w Białymstoku w 2005 roku, działa przy Polskim Związku Niewidomych, a tworzą go głównie osoby z dysfunkcją wzroku. We wtorek (11.06) odbyła się premiera kolejnego spektaklu w ich wykonaniu. To "Spory na amory" na podstawie Ożenku Mikołaja Gogola.
"Pomagamy żyć niezależnie" - takie jest hasło przewodnie Zakładu Aktywności Zawodowej "Zielone Podlasie". Misją zakładu jest nie tylko wspieranie osób z niepełnosprawnościami, ale też integracja z lokalnym środowiskiem.
Jest młodym człowiekiem, który od urodzenia zmaga się z niepełnosprawnością. Nie ograniczyła ona jednak jego chęci do działania, a napędza go do podejmowania nowych wyzwań. Bohaterem dzisiejszej audycji jest Eliasz Bojarski - właściciel jednej z lubelskich restauracji. Powiemy też o różnych możliwościach zatrudniania osób z niepełnosprawnością.
To wyjątkowa okazja, aby pokazać, że każdy ma równe prawa do aktywnego udziału w życiu społecznym, rodzinnym i zawodowym. Co roku 5 maja obchodzimy Europejski Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych.
W tym miesiącu dużo mówimy o autyzmie. Nie bez powodu, bo kwiecień to miesiąc świadomości tego zaburzenia, a 2 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. To wszystko ma służyć przede wszystkim popularyzacji wiedzy.
Podlaskie Muzeum Kultury Ludowej w Wasilkowie rozpoczęło sezon wiosenno-letni. Pracownicy tej placówki zachęcają do korzystania z atrakcji również osoby z różnymi dysfunkcjami.
Zaprezentowanie umiejętności, talentów, integracja i zabawa. Takie są m.in. cele Międzyszkolnego Integracyjnego Festiwalu Piosenki i Tańca "Śpiewajmy razem, tańczmy razem".
Kwiecień jest miesiącem świadomości autyzmu, a 2 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu.
ŚRODA 18:05-18:30
Prowadzący:
Adam Dąbrowski