Nasze problemy i dylematy, trudne życiowe wybory, pytania na które nie znamy odpowiedzi, rady których potrzebujemy - czyli nasze codzienne zmagania z rzeczywistością.
Badania pokazują, że różnego rodzaju urządzenia ekranowe udostępniamy coraz młodszym dzieciom. Ponad 40% rocznych i dwuletnich maluchów korzysta z tabletów lub smartfonów, a niemal co trzecie dziecko w tym wieku używa ich codziennie lub prawie codziennie.
Co niszczy dobre relacje w związku? Jak można je naprawić?
Z powodu inflacji tracą na wartości nasze pieniądze w portfelu i na koncie. Do tego dochodzą rosnące wciąż stopy procentowe, co oznacza wyższe raty kredytów. Jak sobie z tym radzić, na czym ewentualnie można oszczędzić, jakie decyzje finansowe podejmować?
Polacy coraz bardziej interesują się tematyką zdrowego odżywiania, jednak co trzecia ankietowana osoba przyznaje, że nie korzysta z założeń żadnej diety.
Najpierw niekończąca się pandemia, teraz wojna na Ukrainie, tuż za naszą granicą - to zapewne nie sprzyja skupieniu i koncentracji na nauce. A tymczasem 4 maja rozpoczyna się egzaminacyjny maraton maturalny. Mimo że z pewnymi ułatwieniami, bo bez obowiązkowych egzaminów ustnych, to jednak - zważywszy na okoliczności - wcale nie łatwy.
Od wielu tygodni patrzymy na ludzkie cierpienie, widzimy zło, niesprawiedliwość. Czy to, czego jesteśmy świadkami, zmienia też nas jako ludzi? Czego nas uczy?
Musimy przygotować się na długotrwały konflikt na Ukrainie, ta wojna szybko się nie skończy - tak mówią analitycy wojskowi. Takie doniesienia wywołują skrajne emocje. Jak sobie z nimi radzić?
Badania pokazują, że polskie nastolatki swoją zawodową przyszłość wiążą często z internetem. Wielu z nich marzy o tym, by zostać influencerem albo chociaż youtuberem, instagramerem, podcasterem. Dlaczego to jest dla nich takie atrakcyjne? Czy to zajęcie dla wszystkich i czy potrzebna jest edukacja w tej dziedzinie?
Jeśli nasza praca staje się dla nas niesatysfakcjonująca, powoduje, że cierpimy my i nasza rodzina - warto pomyśleć o zmianie. Tak doradzają eksperci.
Z najnowszych informacji wynika, że do Polski trafiło już ponad 700 tysięcy ukraińskich uchodźców - dzieci w wieku szkolnym. Blisko 10 procent z nich jest już w polskich szkołach.
PIĄTEK 13:05 - 14:00
Prowadzący:
Iza Serafin