Trzeci sektor


Trzeci sektor

W nowoczesnym państwie aktywność społeczno-gospodarcza dzieli się na trzy sektory: pierwszy to administracja publiczna, drugi sektor to sfera biznesu, czyli wszelkie instytucje i organizacje, których działalność jest nastawiona na zysk. Trzeci sektor to ogół organizacji działających społecznie i nie dla zysku, czyli organizacje pozarządowe. Często powstające z potrzeby chwili, w lokalnych społecznościach, by rozwiązać konkretny problem lub nieść pomoc w szerokim tego słowa znaczeniu. I o nich jest ta audycja. "Trzeci Sektor" - miejsce spotkań ludzi pełnych pozytywnych idei.

CZWARTEK 18:00 - 18:30

Prowadzący:

Wojciech Kujałowicz


Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

TechKlub Białystok

Czym jest TechKlub? Jaką rolę pełni i jaką powinna pełnić technologia w działalności organizacji pozarządowych?27. finał WOŚP w Białymstoku

Jakie atrakcje czekają białostoczan w drugą niedzielę stycznia? Opowiadają wolontariusze ze sztabu WOŚP.Stowarzyszenie "Pro Salute”

Stowarzyszenie "Pro Salute” powstało w roku 2017.Współpraca pomocowych organizacji pozarządowych

Współdziałanie, to bardzo skuteczny sposób na niesienie pomocy potrzebującym. Do takiego wniosku dochodzi coraz więcej organizacji pozarządowych.Świąteczna pomoc Caritas

Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas, kiedy Caritas pomaga potrzebującym, nie tylko materialnie. To również czas wyjątkowego zaangażowania darczyńców i wolontariuszy.Podlaski Oddział Stowarzyszenia "Wspólnota Polska"

Podlaski Oddział Stowarzyszenia "Wspólnota Polska" w Białymstoku działa od 27 lat. Ogromne doświadczenie, wiele kontaktów, inicjatyw i działań pomocowych umacniają więzi między mieszkającymi poza granicami Polski Polakami.
źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok