Radio Białystok | Nasze akcje | Koncerty Live | Bad Falcon na żywo w Polskim Radiu Białystok

Bad Falcon na żywo w Polskim Radiu Białystok

27.11.2023, 08:58

Będzie głośno, dynamicznie i ostro! W Studiu Rembrandt zagra sokólski zespół Bad Falcon - laureat nagrody słuchaczy Niebieskiego Mikrofonu 2022. Transmisja w najbliższą niedzielę, 3 grudnia, od godz. 18 na na naszej antenie oraz stream wideo na radiowym kanale na YouTube oraz Facebooku.


KONCERT LIVE
KONCERT LIVE

Zespół Bad Falcon powstał w 2007 roku z inicjatywy perkusisty Mariusza Bienasza i gitarzysty Tomasza Staranowicza. Już kilka miesięcy po założeniu został laureatem Ogólnopolskiego Przeglądu Zespołów Rockowych w Krakowie. W ciągu 10 lat zespół obficie koncertował - m.in,: FAMA 2008 w Białymstoku (1. miejsce), Garage Power w Goniądzu (1. miejsce), Rockowania 2009 w Hajnówce - występ pozakonkursowy jako jedna z gwiazd festiwalu, Wrocław - występ z zespołem SQUAD (Wojciech Pilichowski, Marek Raduli), koncert w Radio Czwórka z emisją na antenie, Basowiszcza, Rock na Bagnie i wiele innych. Ukoronowaniem działalności grupy jest zrealizowany w 2009 roku i wydany przez Agencję Fonograficzną Polskiego Radia, debiutancki album "Standard", który pojawił się na półkach sklepowych dwa lata później. Na krążku znalazło się dziesięć kompozycji, a promują go teledyski do utworów "Czas" i "Tańcz". 

W roku 2017 do Bad Falcon dołącza nowy basista Robert Czerski. Zespół w tym składzie gra kilka koncertów, po czym w roku 2020 odchodzi wokalista Krzysztof Stankiewicz. Po ponad rocznym poszukiwaniu w 2021 do zespołu dołącza nowy wokalista - Artur Szabałowski. Mocne rockowe riffy w połączeniu z charyzmatycznym rokowym stylem śpiewania Artura tworzą nietuzinkowy ostry rock. 

W 2021 zespół wypuszcza teledysk do piosenki "Wiara" jako zapowiedź nowej płyty. W 2022 - powstają kolejne trzy klipy do utworów " Dwutlenek węgla", "Dla bezsilnych" i "Nigdy więcej". 17.02.2023 B.F wydaje oficjalnie płytę "Przebudzenie", składającą się z 12 autorskich utworów. 19.02.2023 formacja zdobywa Niebieski Mikrofon - nagrodę słuchaczy, oraz 5000 zł w konkursie organizowanym przez Polskie Radio Białystok. 13.10.2023 zespół zostaje zaproszony na VII koncert Listy Przebojów Kultowej Akadery - zorganizowany dla zespołów będących najdłużej na szczycie Listy Przebojów. Obecny skład zespołu tworzą: Artur Szabałowski (wokal), Tomasz Staranowicz (gitara), Robert Czerski (bas), Mariusz Bienasz (perkusja).

REKLAMA
NIETEATR WOMENS VOICE

REKLAMA
OiFP PORANEK MŁODEGO MELOMANA

REKLAMA
OiFP THE GOOD LIFE – NAJWIĘKSZE PRZEBOJE SWINGU

REKLAMA
OiFP LIFE IS A CABARET, SHOW TANECZNO-WOKALNE

REKLAMA
OiFP JESUS CHRIST SUPERSTAR

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego

VBS i Live Band w Polskim Radiu Białystok (zdjęcia)


To był wyjątkowy muzyczny wieczór! W niedzielę (21.01) na scenie Studia Rembrandt wystąpił VBS - finalista ostatniej edycji Niebieskiego Mikrofonu. VBS, czyli Wiktor Bogdan zagrał z zespołem Live Band. Transmisja odbyła się na naszej antenie, przeprowadziliśmy także streaming wideo na radiowym Facebooku i YouTube.


Dziennik Zmian, czyli koncertowy podkast na żywo [zdjęcia]


Koncert podkastu "Dziennik Zmian" to szczypta awangardy, dużo przyjemnego jazzu i mocno poruszającej, bezpośredniej poezji, a wszystko w wykonaniu Miłki Malzahn - na co dzień naszej radiowej koleżanki.


JARMO na żywo w Polskim Radiu Białystok


JARMO - finalista poprzedniej edycji Niebieskiego Mikrofonu - wystąpi w niedzielny wieczór na scenie Studia Rembrandt. Podczas koncertu usłyszymy utwory z jego dwóch autorskich płyt. Na co dzień aktor, od święta kompozytor, wokalista i autor tekstów wystąpi 10 grudnia, o godz. 20. Transmisja na naszej antenie oraz streaming na radiowym Facebooku i kanale YouTube.


Bad Falcon na żywo w Polskim Radiu Białystok


Będzie głośno, dynamicznie i ostro! W Studiu Rembrandt zagra sokólski zespół Bad Falcon - laureat nagrody słuchaczy Niebieskiego Mikrofonu 2022. Transmisja w najbliższą niedzielę, 3 grudnia, od godz. 18 na na naszej antenie oraz stream wideo na radiowym kanale na YouTube oraz Facebooku.


Czeremszyna - koncert w Polskim Radiu Białystok [zdjęcia, wideo]


Zespół folkowy Czeremszyna wystąpił w niedzielę (19.11) w Studiu Rembrandt Polskiego Radia Białystok.
źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok